Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kuzey Amerika’nın En Yüksek Ahşap Ofis Binası…
Share 22 March 2019

Tasarım: 3XN

Danimarkalı firma 3XN, Toronto’daki global emlak firması Hines için 10 katlı, çapraz lamine ahşap yapı tasarlıyor.

 

 

 

Global gayrimenkul, geliştirme ve yönetim şirketi Hines, Minneapolis’te (şu anda Katerra’nın sahip olduğu) yerel firma Michael Green Architecture tarafından tasarlanan 24.5 milyon dolarlık T3 binasını 2016′da açtığında, yedi katlı, 20.000 metrekarelik yapı Amerika Birleşik Devletleri’nde ahşap kule haline geldi. Şirket, üç yıl sonra, Toronto’da Kuzey Amerika’nın en yüksek ahşap ofis binası olacak 10 katlı bir bina olan T3 Bayside için planlarını açıklayan ahşap inşaatın sınırlarını zorluyor. (Kıtadaki en uzun kereste yapısının rekoru halen Vancouver’daki 18 katlı Brock Commons binası tarafından tutulmaktadır.)

 

 

Danimarkalı mimarlık firması 3XN’in tasarıma öncülük etmesi ile T3 Bayside, 2.000 dönümlük yeni konut ve ticari topluluğun bir parçası olarak Ontario Gölü boyunca yer alacak.

 

 

“3XN’nin dünya standartlarında tasarımı ve binanın rakipsiz avantaj teklifiyle T3 Bayside, yaratıcı ofis alanı için gerçekten yeni bir ölçüt oluşturacak ve sonuç olarak Bayside’da 3.000′den fazla iş yaratmaktan sorumlu olacak” dedi. basın bülteni.

 

 

Aynı sürüm uyarınca, T3 Bayside çapraz lamine ahşap kullanılarak inşa edilecek ve çeşitli ortak çalışma, perakende satış ve etkinlik alanlarına sahip yeni sahil topluluğuna giriş görevi görecek. Merkezi bir plaza etrafına yönlendirilmiş olan kule, çevredeki topluluk alanına açılan basamaklı çatı terasları ile tasarlanmıştır.

 

 

3XN ortağı ve T3 lideri tasarımcı Jens Holm, “Ahşap yapı, tasarımın öne çıkan bir parçası olacak ve sürdürülebilirliği tehlikeye atmayan kiracılara sıcak dokunsal bir ortam sağlayacak” dedi. “Esnek düzen, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve insanları bir araya getirebilecek” diye devam etti.

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

1 Yorum
  1. Fikir çok iyi. Yapı konvansiyonel görünümde.

    Ali Osman Sarı | 22 March 2019


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe