Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
FCA: Bir fuar modeli…
Share 20 March 2019

Tasarım: Estudio MMX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mexico City’de gerçekleşen bir etkinlik olan Friend Kültürler Uluslararası Fuarı FICA’nın bir parçası olarak, Estudio MMX bu geçici yüklemeyi farklı sergilere ev sahipliği yapmak için yaptı. Şehrin tarihi merkezinde bulunan belediye başkanı meydanında “zocalo” da yapıldı. Önerileri, çevredeki binaların analizinden kaynaklanıyordu, ancak bu devasa binadaki bütün akış ve hareketlerin çoğunu içeriyordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tasarım, ziyaretçilerin akışını dağıtmaya izin veren planlar oluşturur ve böylece yapıyı içeriğe kapatmadan tüm fuar çeşitliliğini değerlendirebilirler. Model, tüm binalara doğru, sundurmaların radyal olarak düzenlenmesi, gölge ve alt bölümler sağlanması ile açılmayı sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buradaki en büyük zorluk, birden fazla kurumu koordine etmek ve hükümet, iskele ve tekstil yapılarını 48 saat içinde bir araya getirmeyi mümkün kılan organizasyonu sağlamaktır. Lojistik ve metodoloji başarısı, tüm ekiplerin katılımcıların mekanlarını zamanında ve açılışa hazır olması için çalışabilecekleri kadar esneklik sağlamaktadır.

 

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe