Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Prizma…
Share 16 March 2019

Tasarım: Office for Metropolitan Architecture (OMA)

 

 

 

 

 

2020 yılında bitirilmesi amaçlanan ve OMA’nın Xinhu Hangzhou Prizma tasarımı, modernliği çevredeki doğal peyzajın güzelliğine entegre oluyor. Kompleks bir otel, perakende satış alanı, çatı katları ve bir atriyum bahçesini barındırıyor. Zhejiang eyaletinin başkenti Hangzhou, yaşam kalitesi yüksek olan Çin’in en güzel şehirlerinden biri olarak biliniyor. Şehir, Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden bazılarına (Alibaba Group Holding ve NetEase dahil) ve gelişen bir başlangıç sahnesine ev sahipliği yapan önemli bir teknoloji merkezi haline geliyor. Hangzhou, Çin’in yeni ekonomi işgücünü ve genç teknoloji mezunlarını çekmek için Pekin ve Şanghay ile rekabet ediyor.

 

 

 

 

 

50.000 m2′lik Prizma bina zarfı boyunca iki köklü eğik kesik tarafından şekillendirilmekte ve cömert manzaraya sahip teraslı çatılar oluşturulmaktadır. Büyük bir iç boşluk su özellikleri ve oyun alanları ile halka açık bir bahçe oluşturur.

 

 

 

 

 

Gökyüzüne ulaşan bir doruk noktası olan Prizma, eskilere “yukarıda cennet ve aşağıda Hangzhou” olduğunu söyleyerek saygı gösteriyor. Prizma, cephesinde bir prizmanın geometrisini yansıtan bitişik 35.000 m2′lik bir konut kulesi ile tamamlanmaktadır ve yeni bir CBD’de yaratıcı bir topluluğun gelişimini teşvik edecektir. Tasarım esnek bir programlama ve geniş bir toplumsal açık alan repertuarı sağlarken, güçlü bir görsel kimliği korur: biçiminde çarpıcı, arketipsel ama çağdaş.

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:
Proje ismi: Hangzhou Prizması, Hangzhou, Çin
Müşteri: Zhejiang Xinhu Haichuang Grubu
Mimar: Metropolitan Mimarlık Ofisi (OMA). Michael Hadjistyllis, Sandra Bsat, Mike Fritsch, Joanna Gu, Reema Abu Hassan, Wael Sleiman, Iason Stathatos, Andre Backlund, Stephanie Bigelow, Zuzanna Binda, Marco Gambare, Federica Giorgetta, Eve Hocheng, Mattia Inselvini, Timothee Jourdain, Mateusz Kiercz, Vitor Oliveira, Daan Ooievaar, Wael Sleiman.
Cephe: VS-A Zarf Mühendisliği
CGI: Bloomimages
Yerel Tasarım Enstitüsü: LPA

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


İstanbul’un ana ulaşım hatları olan metrobüs, Marmaray, hızlı trenin kesiştiği Kadıköy Söğütlüçeşme ‘gar’ olarak düzenleniyor.           Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan plana göre alana yeni hızlı tren terminalinin yanı sıra ticari ve kültürel yapılar da inşa edilecek. Kadıköy Belediyesi, ulaşım ve gar alanıyla ilgisi olmayan bölgeye yeni trafik yükü getirecek [...]
ARŞİV
Subscribe