Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Rogers Partners, Brooklyn Navy Yard için fütüristik bir fabrika ortaya koyuyor
Share 11 March 2019

Tasarım: Roger Parners
Editör: Jonathan Hilburg

 

 

 

 

Bina 20’nin iç kısmı, iç kısım çevresine yayılmış yeni ofis ve üretim alanları görecek.
Brooklyn Donanma Bahçesinde bulunan 150 yıllık bir gemi yapım fabrikası, East Coast’un merkezi ve nanoteknoloji şirketi Nanotronics’in üretim merkezi olarak ikinci bir hayata hazırlanıyor. Rogers Partners, Navy Yard’ın iki katlı Bina 20’sini, binanın tarihi tuğla cephesinin arkasına esnek “bakla” yutarak bir üretim merkezine dönüştürmeyi planladığını açıkladı.

 

 

3.000 m2′lik binanın yenilenmesi, tek çatı altında tasarım, mühendislik ve imalat için alanlar oluşturacaktır. Nanotronics, ürün geliştirme için hepsi bir arada bir platform oluşturmayı ve geleneksel araştırma ve geliştirme yaklaşımını hızlandırmayı amaçlamaktadır.

 

 

                                                              Üretim alanları ve ofisler iklim kontrollü “bakla” olarak ayrılacaktır.

 

 

Rogers Partners, sınır duvarlarının etrafındaki bakla alanlarını kümeleyerek binanın merkezini açık bırakarak uzun, dar endüstriyel binanın mekansal kısıtlamaları etrafında çalıştı. İki katlı bir kamuya açık buluşma alanı, binanın uzunluğunu idare edecek ve tarihi kirişlerin ve kirişlerin karmakarışıklığını açığa çıkaracak, ikinci kat podyumlarının sekiz rakamı ise boşlukları çapraz çizecektir. 91 metre uzunluğunda ve sadece 27 metre genişliğinde tasarım ekibi, zemin katının merkezini, dolaşım için mümkün olduğunca fazla yer bırakmak için temiz tuttu.

 
Frezeleme ve montaj alanları ile teknoloji, satış ve geliştirme ofisleri birinci katta yer aldı. İkinci kat, Nanotronics’in üst yönetimi ile mühendislik ve tasarım grupları için ofisler oluşturacak; üst seviye bakla eğrilmiş ve aşağıdaki çalışma alanlarının üstündeki geçitleri oymak için döndürülmüştür.

 

 

                                                                                  Bölmelerin nasıl monte edileceğine dair genişletilmiş bir aksonometrik diyagram.

 

 

Neden modüler bir pod sistemi kullanıyorsunuz? İklim kontrollü ve ses yalıtımlı çalışma alanlarına olan gereksinim, binanın sıkı programatik gereklilikleri ile birleştirildiğinde, imalat bileşenlerinin ofis alanlarından izole edilmesi ve bunun tersi anlamına geliyordu.

 

 

Yeni Bina 20, kampüs üretim tesislerini dikey olarak genişleterek iki katına çıktığı için hızla büyüyen bir Navy Yard canlandırmasının yalnızca bir parçası.

 

 

Rogers Partners, Bina 20′nin 11.4 milyon dolarlık yenilenmesinin bir yıl içinde tamamlanmasını bekliyor.

 

 

 
Kaynak: www.archpaper.com

 

 

 


Yorum yazmak için


Türk siyasi tarihinde simgesel öneme sahip Yassıada’nın tartışmalı bir mimari projeyle ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak imara açılarak düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda sona gelindi.           Sit alanı olması gereken adanın yeni yayınlanan fotoğraflarında bin 200 kişilik caminin yanında otel, bungalov ve restoran inşaatları yer alıyor.     27 Mayıs 1960 darbesinin ardından adada [...]
ARŞİV
Subscribe