Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Sergileri
Share 4 March 2019

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, 26 Şubat – 17 Mart 2019 tarihleri arasında öğrenci projelerinden oluşan üç ayrı sergiye ev sahipliği yapacak.

 

 

 

 

 

 

Cappadocia GEOFOLD 3.0 / MİMARİ TASARIM V-VI

 

 

Atölye, makro ve mikro tasarım ölçeğinin kavranması, yerleşim kararları, komşuluk ilişkileri, sınır öğeleri, akışlar, kamusal alan kurguları, program, strüktür ve mekanı, yatay-düşey sınır elemanlarının tektoniğini kurma becerisi, bina teknoloji biçimleri, anlam, kimlik, yer kavramları, çevresel faktörlerin tasarım parametresi olarak kullanılması, topoğrafyanın bir geometri olarak keşfedilmesini içerir.

 

 

BIOFOLD 3.0 / BİYO-DİJİTAL MİMARLIĞA GİRİŞ

 

 

21. yüzyıldaki gelişmeler ve bunların mimari tasarım üzerindeki etkisini tarihsel bir perspektifle tartışarak çok sayıdaki parametreleri çözümleme yöntemlerinin farkına varmayı amaçlar. Karmaşıklık kuramının mimari tasarım ile ilişkisini değerlendirerek zaman-hareket-geometri-mekan üzerine düşünerek tasarlamayı içerir.

 

 

ECOFOLD 3.0 / PERFOMANSA DAYALI MİMARİ TASARIM (Yüksek Lisans)

 

 

Mimarlığın konseptsel paradigmalarından performans, mimarlık ve sistemler arasındaki geri besleme döngülerini araştırır. Performans, bir tasarımı yapmak için sürecin tasarımda ne üretebildiğine odaklanır. Dolayısıyla ilginin odağını özden etkiye değiştirir ve bu etki dinamiktir. Dinamik sistemler esas olarak uzay-zamandan meydana gelirler. Sistem, kendi uzay-zamanlarını kendi eylemleri doğrultusunda yaratır. Bu nedenle kendi uzay-zamanının kontrolünü elinde tutar ve zaman, hareket ve mekan arasındaki ilişkileri açığa çıkarır.

 

 

 

 


Yorum yazmak için


Altıncı Uluslararası LafargeHolcim Sürdürülebilir Yapı Forumu’nda, tasarım liderleri sürdürülebilir inşaat için ileriye dönük bir yolu tartıştılar… Editör: Katharine Keane     Kahire manzarası Hem malzeme yoğun yeni geliştirme projelerinde yer alan hem de çevre ile ilgili olanlar tarafından karşılaşılan tanıdık paradoks, geçen ay Kahire’deki küresel tasarım liderleri ve malzeme uzmanlarının zirvesinde ortaya çıktı.   İsviçre [...]
ARŞİV
Subscribe