Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
K EVİ…
Share 4 March 2019

Tasarım: CODE

 

 

 

 

 

K House, sanatçının sitedeki eski kütük kabininin yanık kalıntıları da dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan bir sanatçı için bir ev ve stüdyo. Kömürleşmiş kütükler yüzey alanını iki katına çıkarmak için biçilir ve kaplama olarak kullanılır.

 

 

 

 

 

Ayak izi, mülk üzerinde mevcut bir betonarme döşemenin yanı sıra yerel taşlar, ahşap, mantar sporları ve geri dönüştürülmüş cam ve giysiler kullanmaktadır. Çatı profili, banyo ve mutfakta kullanılmak üzere binanın servis ucunda su toplamak için tek ve çift eğimli bir çatı arasında yer alır. Önde, saçaklar bir sundurmayı kaplayacak şekilde uzanır ve mevcut ağaçlardan birinin binaya girip entegre olmasını sağlamak için bir boşlukla delinir. Binanın yakınındaki diğer birkaç ağaç, yüksekliğin bir parçası olarak kabul edilir.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Türk siyasi tarihinde simgesel öneme sahip Yassıada’nın tartışmalı bir mimari projeyle ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak imara açılarak düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda sona gelindi.           Sit alanı olması gereken adanın yeni yayınlanan fotoğraflarında bin 200 kişilik caminin yanında otel, bungalov ve restoran inşaatları yer alıyor.     27 Mayıs 1960 darbesinin ardından adada [...]
ARŞİV
Subscribe