Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
K EVİ…
Share 4 March 2019

Tasarım: CODE

 

 

 

 

 

K House, sanatçının sitedeki eski kütük kabininin yanık kalıntıları da dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan bir sanatçı için bir ev ve stüdyo. Kömürleşmiş kütükler yüzey alanını iki katına çıkarmak için biçilir ve kaplama olarak kullanılır.

 

 

 

 

 

Ayak izi, mülk üzerinde mevcut bir betonarme döşemenin yanı sıra yerel taşlar, ahşap, mantar sporları ve geri dönüştürülmüş cam ve giysiler kullanmaktadır. Çatı profili, banyo ve mutfakta kullanılmak üzere binanın servis ucunda su toplamak için tek ve çift eğimli bir çatı arasında yer alır. Önde, saçaklar bir sundurmayı kaplayacak şekilde uzanır ve mevcut ağaçlardan birinin binaya girip entegre olmasını sağlamak için bir boşlukla delinir. Binanın yakınındaki diğer birkaç ağaç, yüksekliğin bir parçası olarak kabul edilir.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Estudio MMX                             Mexico City’de gerçekleşen bir etkinlik olan Friend Kültürler Uluslararası Fuarı FICA’nın bir parçası olarak, Estudio MMX bu geçici yüklemeyi farklı sergilere ev sahipliği yapmak için yaptı. Şehrin tarihi merkezinde bulunan belediye başkanı meydanında “zocalo” da yapıldı. Önerileri, çevredeki [...]
ARŞİV
Subscribe