Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Tata İnavasyon Merkezi
Share 22 February 2019

Tasarım: Weiss/Manfredi Architecture / Landscape / Urbanism

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Tata İnovasyon Merkezi, dünyanın önde gelen teknoloji odaklı şirketleri ile büyük bir üniversitenin kaynaklarını güçlendirmek için tasarlanmıştır. Forest City New York tarafından geliştirilen yedi katlı bina, Cornell Tech’in New York’taki yeni Roosevelt Adası kampüsünde girişimcilik ve akademik tutkuları birleştirme çabalarını destekliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

235.000 metrekarelik binanın üçte biri Cornell Tech stüdyolarına, laboratuvarlarına, dersliklerine ve etkinlik alanlarına ev sahipliği yaparken, üst düzeyler teknoloji odaklı şirketler ve yeni kurulan işletmelere adanmıştır. Yolcuların tümü, merkezi ve ışık dolu dolaşım alanlarını panoramik ufuk çizgisi manzaraları ve sosyal etkileşim ve işbirliğini teşvik eden salonlarla paylaşıyor. Binanın güneybatı ve kuzeydoğusundaki kanatları, zemin kattaki perakende satış alanlarını ve giriş terasını hareketlendiren dış mekan sosyal alanlarına ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artan deniz seviyesi ve artan taşkın riski gibi çevresel zorlukları öngören Tata İnovasyon Merkezi, 100 yıllık taşkın ovasının 7 metre yukarısında yükselen bir giriş katıyla maksimum dayanıklılık için tasarlandı. 2.200 metrekarelik güneş panellerine sahip bir gölgelik, binanın peyzajlı çatı terasını barındırır ve siluetini tanımlar ve kampüsün sürdürülebilirlik konusundaki taahhüdünü daha da işaret eder. Kristal bir inkübatör olarak kabul edilen Tata İnovasyon Merkezi, araştırma ve inovasyon için katalitik bir ortam kurar.

 

 

 

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Estudio MMX                             Mexico City’de gerçekleşen bir etkinlik olan Friend Kültürler Uluslararası Fuarı FICA’nın bir parçası olarak, Estudio MMX bu geçici yüklemeyi farklı sergilere ev sahipliği yapmak için yaptı. Şehrin tarihi merkezinde bulunan belediye başkanı meydanında “zocalo” da yapıldı. Önerileri, çevredeki [...]
ARŞİV
Subscribe