Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Tata İnavasyon Merkezi
Share 22 February 2019

Tasarım: Weiss/Manfredi Architecture / Landscape / Urbanism

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Tata İnovasyon Merkezi, dünyanın önde gelen teknoloji odaklı şirketleri ile büyük bir üniversitenin kaynaklarını güçlendirmek için tasarlanmıştır. Forest City New York tarafından geliştirilen yedi katlı bina, Cornell Tech’in New York’taki yeni Roosevelt Adası kampüsünde girişimcilik ve akademik tutkuları birleştirme çabalarını destekliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

235.000 metrekarelik binanın üçte biri Cornell Tech stüdyolarına, laboratuvarlarına, dersliklerine ve etkinlik alanlarına ev sahipliği yaparken, üst düzeyler teknoloji odaklı şirketler ve yeni kurulan işletmelere adanmıştır. Yolcuların tümü, merkezi ve ışık dolu dolaşım alanlarını panoramik ufuk çizgisi manzaraları ve sosyal etkileşim ve işbirliğini teşvik eden salonlarla paylaşıyor. Binanın güneybatı ve kuzeydoğusundaki kanatları, zemin kattaki perakende satış alanlarını ve giriş terasını hareketlendiren dış mekan sosyal alanlarına ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artan deniz seviyesi ve artan taşkın riski gibi çevresel zorlukları öngören Tata İnovasyon Merkezi, 100 yıllık taşkın ovasının 7 metre yukarısında yükselen bir giriş katıyla maksimum dayanıklılık için tasarlandı. 2.200 metrekarelik güneş panellerine sahip bir gölgelik, binanın peyzajlı çatı terasını barındırır ve siluetini tanımlar ve kampüsün sürdürülebilirlik konusundaki taahhüdünü daha da işaret eder. Kristal bir inkübatör olarak kabul edilen Tata İnovasyon Merkezi, araştırma ve inovasyon için katalitik bir ortam kurar.

 

 

 

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Türk siyasi tarihinde simgesel öneme sahip Yassıada’nın tartışmalı bir mimari projeyle ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak imara açılarak düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda sona gelindi.           Sit alanı olması gereken adanın yeni yayınlanan fotoğraflarında bin 200 kişilik caminin yanında otel, bungalov ve restoran inşaatları yer alıyor.     27 Mayıs 1960 darbesinin ardından adada [...]
ARŞİV
Subscribe