Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
“Powerhouse Precinct at Parramatta” Uluslararası Tasarım Yarışması
Share 12 February 2019

Sidney’in yeni simgesi olacak müze için düzenlenen uluslararası tasarım yarışmasının son başvuru tarihi 18 Mart 2019.

 

 

 

 

• Uluslararası ve iki aşamalı açık yarışma, Sidney’in yeni simgesi için yaratıcı işbirlikleri çağrısı yapıyor.

 

 

• Yirmi dört saat açık olacak Powerhouse Müzesi’nin 18.000 metrekaresi sergilere ve kamusal alanlara ayrılacak. Avustralya’nın en gelişmiş planetaryumu ve STEAM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) için ayrılacak ilk özel öğrenme alanı Powerhouse Müzesi’nde yer alacak.

 

 

• Ödül: Finale kalan beş (en az) ekibin her birine 150.000 Avustralya Doları

 

 

• Son başvuru tarihi: 18 Mart 2019 Pazartesi (22:00 AEDT / 11:00 GMT)

 

 

Avustralya New South Wales sanat bakanı Don Harwin, 24 Ocak 2019′da Parramatta’daki Powerhouse Precinct tasarımı ile ilgili olarak yetenekli ve dünya standartlarında bir ekip için uluslararası bir açık çağrı yaptı.

 

 

İki aşamalı açık yarışmaya hem Avustralyalı hem de uluslararası tasarım ekipleri katılabiliyor. Yarışma, tecrübeliler ve gelişmekte olan yetenekler arasında yaratıcı ve entelektüel işbirliğini aktif olarak destekliyor.

 

 

Küresel çapta yeni bir kültürel simge olacak 24 saat açık müze, bölgenin merkezinde yer alacak. Parramatta Nehri’nin kıyısındaki müze, Sidney’in “Central River City” olarak adlandırılan ve hızla gelişen bölgesinde inşa edilecek.

 

 

Sidney’in coğrafi merkezindeki Powerhouse Müzesi, New South Wales hükümetinin büyük yatırımlarını temsil ediyor. Avustralya’nın en büyük ve en gelişmiş planetaryumuna ev sahipliği yapacak yeni müzede ultra yüksek çözünürlüklü 3D görüntü ve çok kanallı çevreleyici ses teknolojileri yer alacak. Müze, Avustralya’nın STEAM’e (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) yönelik ilk özel öğrenme alanı sunacak.

 

 

Powerhouse Müzesi, 19. yüzyılın sonlarında MAAS (Museum of Applied Arts & Sciences) olarak kuruldu. Ana sergi alanı, şu anda Avustralya Ultimo’da bulunan müzenin yeni mekânında bütünleşik ve kapsayıcı olacak yeni bir küratöryel strateji ile toplam 18.000 metrekarelik sergi ve kamusal alanı tasarlanacak.

 

 

Yarışma, bağımsız uzmanlar Malcolm Reading Consultants (MRC) tarafından düzenleniyor. Niyet beyanı için son tarih 18 Mart 2019 Pazartesi 22:00 AEDT / 11:00 GMT. Başvuru ve detaylı bilgi için yarışma sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 


Yorum yazmak için


Eskişehir’de, 65 yıllık Atatürk Stadı’nın yerine yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin maliyetinin 48 milyon 250 bin TL olduğu ortaya çıktı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, konuyla ilgili, “Yaklaşık 50 milyon TL’lik bir iş neden İstanbullu firmaya verildi? Bu firmanın özelliği ne? Millet bahçesi için 65 yıllık Atatürk Stadı yıkıldı. Eskişehirlilerin anıları yok edildi. İhale; açık, tüm [...]
ARŞİV
Subscribe