Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kartal’da riskli bulunan binalardan Yunus Apartmanı yıkılıyor
Share 11 February 2019

Kartal’da Yunus Apartmanı’nın yıkımına başlandı. Bir süre binanın dış cephesindeki balkonlar yıkıldı, ardından yıkıma ara verildi.

 

 

 

 

 

Kartal’da çöken binanın yanında bulunan Yunus Apartmanı yıkımın başlandı. Yeşilyurt Apartmanın çökmesinin ardından hemen yanındaki bina olan Yunus Apartmanı boşaltılmıştı. İş makineleriyle binanın üst katlarından itibaren yıkıma 18.45 Sıralarında gerçekleştirilmeye başlandı. Bir süre binanın dış cephesindeki balkonlar yıkıldı, ardından yıkıma ara verildi.

 

 

8 APARTMAN HAKKINDA YIKIM KARARI

 

 

Kartal’da Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak’taki Yeşilyurt Apartmanı 6 Şubat’ta çökmüş, binanın enkazından 14 kişi yaralı olarak kurtarılırken, 21 kişinin de cansız bedenine ulaşılmıştı. Olayın ardından yıkılan binanın etrafındaki 10 bina tahliye edilmişti. Bu binalardan, aralarında Yunus Apartmanı’nın da bulunduğu 8 bina riskli bulunmuş ve binalar için yıkım kararı alınmıştı.

 

 

Olay yerinde kurulan kriz masasında, boşaltılan Yunus Apartmanı sakinleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a evlerinde kalan değerli eşyaları almak istediklerini belirtmişti. Bakan Kurum’un binadaki değerli eşyaların tahliyesi için onay vermesi üzerine itfaiyenin merdiven araçlarıyla balkonlardan girilerek evdeki değerli eşyalar çıkartılmıştı.
Kaynak : Cumhuriyet

Yorum yazmak için


AIA Altın Madalyalı Glenn Murcutt,  MPavilion 2019′u Tasarlayacak Yıllık pavyonun altıncı yinelemesinin bu kasım ayında halka açılması planlanıyor. Editör:  Ayoubi     Anthony Browell Glenn Murcutt   Kamu mimarisi ve tasarım projelerini destekleyen, Avustralya merkezli  Melbourne’da bulunan Naomi Milgrom Vakfı, bugün Avustralya’lı mimar Glenn Murcutt, Hon’u görevlendirdiğini duyurdu. FAIA, altıncı yıllık MPavilion’u Glenn Murcutt tasarlayacak. [...]
ARŞİV
Subscribe