Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kartal’da riskli bulunan binalardan Yunus Apartmanı yıkılıyor
Share 11 February 2019

Kartal’da Yunus Apartmanı’nın yıkımına başlandı. Bir süre binanın dış cephesindeki balkonlar yıkıldı, ardından yıkıma ara verildi.

 

 

 

 

 

Kartal’da çöken binanın yanında bulunan Yunus Apartmanı yıkımın başlandı. Yeşilyurt Apartmanın çökmesinin ardından hemen yanındaki bina olan Yunus Apartmanı boşaltılmıştı. İş makineleriyle binanın üst katlarından itibaren yıkıma 18.45 Sıralarında gerçekleştirilmeye başlandı. Bir süre binanın dış cephesindeki balkonlar yıkıldı, ardından yıkıma ara verildi.

 

 

8 APARTMAN HAKKINDA YIKIM KARARI

 

 

Kartal’da Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak’taki Yeşilyurt Apartmanı 6 Şubat’ta çökmüş, binanın enkazından 14 kişi yaralı olarak kurtarılırken, 21 kişinin de cansız bedenine ulaşılmıştı. Olayın ardından yıkılan binanın etrafındaki 10 bina tahliye edilmişti. Bu binalardan, aralarında Yunus Apartmanı’nın da bulunduğu 8 bina riskli bulunmuş ve binalar için yıkım kararı alınmıştı.

 

 

Olay yerinde kurulan kriz masasında, boşaltılan Yunus Apartmanı sakinleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a evlerinde kalan değerli eşyaları almak istediklerini belirtmişti. Bakan Kurum’un binadaki değerli eşyaların tahliyesi için onay vermesi üzerine itfaiyenin merdiven araçlarıyla balkonlardan girilerek evdeki değerli eşyalar çıkartılmıştı.
Kaynak : Cumhuriyet

Yorum yazmak için


AKP’li Büyükşehir Belediye eski başkanı Menderes Türel döneminde başlatılan projelerden Boğaçayı yapay göl projesinin yarattığı sorunlar ve gereksiz büyük maliyetine dair tartışmalar sürüyor. Menderes Türel döneminde gelen eleştiri ve uyarılar üzerine birkaç kez revizyona uğrayan projenin bundan sonra ne yapılacağı yeni başkan Muhittin Böcek ve ekibi tarafından da tartışılıyor. Geçtiğimiz günlerde bir toplantı düzenleyen Büyükşehir [...]
ARŞİV
Subscribe