Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Bakan Kurum açıkladı: Kartal’da 8 apartman yıkılacak
Share 11 February 2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kartal’da çöken bina ile ilgili açıklama yaptı ve ’8 bina yıkılacak’ dedi.

 

 

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şunları söyledi:

 

 

Yaptığımız tespitler neticesinde yıkılan binanın etrafındaki 10 apartmanda risk analizi yaptık. Bunun neticesinde 8 bina riskli olduğunu tespit ettik. Bu 8 binanın hak sahipleriyle görüştük. bu binaları da süreç içinde yıkacağımızı ve alanın tamamında bir kentsel dönüşüm projesi yapacağımızı söyledik. Yunus Apartmanı’nın yıkımına bugün başlayacağız.

Yunus Apartmanı’ndan kontrollü tahliye

 

Yunus Apartmanı’ndaki değerli eşyalar kontrollü bir şekilde tahliye ediliyor.

 

 

Kartal’da çöken binanın yakınında bulunan 10 katlı Yunus Apartmanı boşaltılmıştı. Olay yerinde kurulan kriz masasında Yunus Apartmanı sakinleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a evlerinde kalan değerli eşyaları almak istediklerini belirtti. Bakan Kurum, itfaiye ekipleriyle binadaki değerli eşyaların tahliyesi için onay verdi. İtfaiyenin merdiven araçlarıyla balkonlardan girilerek evdeki değerli eşyalar çıkartıldı. Yunus Aparmanı’nın yıkımı için geniş güvenlik önlemleri alınıyor.

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet


Yorum yazmak için


Tasarım: Office for Metropolitan Architecture (OMA), Laboratorio Permanente                     OMA’nın Ippolito Pestellini Laparelli ve Laboratorio Permanente ile birlikte tasarlanan Reinier de Graaf’ın masterplanı olan Agenti Climatici (Climatic Agents), Scalo Farini ve San Cristoforo bölgelerinin yeniden kullanımı için Concorso Farini yarışmasını kazandı. Milan çevresinin güneyinde.     [...]
ARŞİV
Subscribe