Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
KOPENHAG GENİŞLETİYOR…
Share 26 January 2019

“KENTSEL GÜǔ 9 YENİ ADADA İLE KOPENHAG’I GENİŞLETİYOR

 

 

 

Danimarka Hükümeti ve Büyük Kopenhag Belediye Başkanları, 3 milyon metrekarelik arazi ıslahı için planları açıkladı. KENTSEL GÜÇ mimarisi ve planlaması tarafından tasarlanan vizyon, büyükşehir bölgesinin acil çevresel ve ticari zorluklarıyla ilgilenmektedir.

 

 

 

 

Kopenhag’ın sadece 10 km güneyinde bulunan Holmene (Adacıklar) adı verilen dokuz Ada, önümüzdeki yıllarda İskandinavya’daki en büyük toprak ıslah projesi. Alandaki birçok ihtiyaca cevap veriyorlar: Bilgi yoğun sanayi, fosilsiz enerji üretimi ve hem mevcut hem de gelecekteki alanların güvenliğini sağlamak için taşkın bariyerleri için artan talep. Ayrıca spor, rekreasyon ve gelişmiş biyoçeşitlilik için halka açık, muazzam bir doğal alan ekler.

 

 

 

 

Kopenhag’ların atıklarından fosilsiz enerji
Arazi ıslahının vazgeçilmez bir parçası olan URBAN POWER, yeşil teknolojiler ve Kuzey Avrupa’daki en büyük atıktan enerji tesisi için ayrılmış bir alan tasarladı. Bölgelerden gelen biyolojik atık ve atık sular 1.5 milyon vatandaş, burada işlenerek temiz suya, kaynaklara ve biyogaza dönüşüyor. Isı depolaması, rüzgâr değirmenleri ve diğer yeşil teknolojilerle birlikte, yıllık olarak en az 70.000 ton CO2 azaltma ve 300.000 MWh’den fazla fosilsiz enerji üretimi: Büyük Kopenhag nüfusunun% 10′unun elektrik tüketimine eşdeğer. Yeşil geçişe doğru atılmış önemli bir adım.

 

 

 

 

 

Esnek yeşil delta
Yüksek seviyedeki hırslar, KENTSEL GÜÇ’ün katılımına yol açmaktadır. Stratejik tasarımları, geleneksel kitlesel toprak ıslahı yerine bir grup ada çıkardı.

 

 

“Stratejinin birkaç avantajı var: Yeni bir ekonomik durgunluk ortaya çıktığında, bitmemiş bir projeden izlenim bırakmadan adım adım geliştirilebilir. Ayrıca, yeşil teknoloji, biyo teknoloji, yaşam bilimi ve gelecek ile henüz bilinmeyen sektörlerde yenilikçi endüstri ve araştırma için en iyi koşulları bırakarak adalar tematik olarak geliştirilebilir ”, diyor URBAN POWER’ın ortağı Arne Cermak Nielsen. “Suyun yanında olmanın kalitesi göz ardı edilmemeli, adaların kıyıları ve aralarında çıkan deltanın kendine özgü bir potansiyeli var” diye ekliyor.

 

 

Sonuç olarak, her ada kara ve su arasında çekici geçişler sağlayan yeşil bir doğa kuşağına sahip olacak. Farklı manzara, bazı alanlarda spor ve aktiviteler için davet edilirken bazılarında rekreasyona davet eder. Suda olduğu gibi karada da doğada ve vahşi yaşamda en iyi koşulları sağlamak için insanlar için erişilemeyen birkaç küçük adacık ve resif bulunmaktadır.

 

 

Fazlalık toprak, toprak dolgusunun bel kemiğidir. Adaların inşasını finanse eder ve metro ve bölgelerdeki inşaat projelerinden fazla toprak ihtiyacını acil bir şekilde çözer. Toprak ayrıca mevcut kıyı şeridi boyunca doğal bir koruyucu peyzaj oluşturmak için kullanılacaktır: Peyzajı gelecek su basmalarına karşı dayanıklı kılar ve yeşil bir ortamda 18 km’lik bisiklet yollarının gelişmiş bir ağını sağlar.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: GWWO Architect   Morven Müzesi ve Bahçesi ile birlikte kullanılıyor ve tarihi konağa bitişik yeni bir Tercüme Merkezini şu anda GWWO tasarlıyor. Tasarım, 2008 Müze ve Bahçe Ana Planı’nın gözden geçirilmesini ve yeniden değerlendirilmesini gerektirmiştir. GWWO, master plandaki tüm ayarlamalar için onay almak üzere Princeton Borough Tarihi Koruma İnceleme Komitesi ve New Jersey Tarihi [...]
ARŞİV
Subscribe