Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
İSPANYA’DA KONUT PROJESİ…
Share 19 January 2019

ONYX IBIZA, İSPANYA
Tasarım: DNA BARCELONA ARCHITECTS

 

 

 

 

 

 

 

 

Vía Célere, İspanya’nın İbiza kentinde bulunan ve DNA Barcelona Architects tarafından tasarlanan konut projesi ONYX’in ticarileşmesini başlattı.

 

 

 

 

 

 


Çağdaş ve zarif bir mimariye sahip tesis, 112 yeni konforlu daire, ticari ofisler, yüzme havuzu, otopark ve yeşil alan, çocuk oyun alanı sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 


Projedeki mimari çözüm tüm modern ihtiyaçlara cevap veriyor: bölge sakinleri ve konuklar büyük pencerelerin, açık balkonların, sundurmaların tadını çıkarabilirler. Bu konut kompleksinin tasarımı rasyonel olarak arsaya uyarlandığı düşünülen Akdeniz mimarisinin hassas ama etkili bir incelemesidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Binanın şekli, İbiza’yı çevreleyen doğal unsurlardan ilham alırken, kompleks sakinlerinin isteklerini ve taleplerini yansıtıyor. Bu karmaşık DNA’yı oluşturmak için, binaya uyumlu ve çağdaş bir algı ile açıkça tanınabilir bir kimlik verilmesine izin veren mimari ve kentsel peyzaj arasındaki bütünleşme incelenmiştir.

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap


Yorum yazmak için


AIA Altın Madalyalı Glenn Murcutt,  MPavilion 2019′u Tasarlayacak Yıllık pavyonun altıncı yinelemesinin bu kasım ayında halka açılması planlanıyor. Editör:  Ayoubi     Anthony Browell Glenn Murcutt   Kamu mimarisi ve tasarım projelerini destekleyen, Avustralya merkezli  Melbourne’da bulunan Naomi Milgrom Vakfı, bugün Avustralya’lı mimar Glenn Murcutt, Hon’u görevlendirdiğini duyurdu. FAIA, altıncı yıllık MPavilion’u Glenn Murcutt tasarlayacak. [...]
ARŞİV
Subscribe