Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kentsel Geleceğin Parçaları
Share 14 January 2019

Tasarım: WOHA

 

 

 

 

WOHA’nın yenilikçi portföyünden seçilen üç proje, ziyaretçileri dikey ortamlara çekmek için tasarlanan sürükleyici multimedya sergisinin merkezidir.

 

 

 
Bunların arasında, topoğrafik mimarisi ve bina ile peyzaj arasındaki sınırların bulanıklığı ile kutlanan yenilikçi bir otel olan Pickering’deki PARKROYAL (2013); SkyVille @ Dawson (2015) cesur bir şekilde sosyal konut geliştirme modelini gökyüzü köyleri ve çok sayıda zemin seviyesindeki yemyeşil bahçeleri ile yeniden tanımlıyor; ve canlı bir yeşil cepheyle örtülmüş olan Oasia Downtown Hotel (2016), nefes alma mimarisi kavramını benimsiyor ve hem insanlar hem de canlılar için kentsel ekosistemleri yeniden yansıtıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sergi, ziyaretçileri WANHA’nın Singapur’daki projelerine taşıyor, burada yüksek yoğunluklu, yükselen bahçe şehirleri yıpranmış kentsel paradigmaların yerini alıyor.
Gözenekli cepheler, havadar yollar ve ortak bahçeler sayesinde, sürükleyici deneyim ütopik bir kentsel geleceğe işaret ediyor – ama zaten şekilleniyor. Tropikal Asya megalansı bağlamında temellenen Kentsel Geleceğin Fragmanları, mimarlar, tasarımcılar ve mühendisler, ayrıca tropik kemer ve ötesi boyunca geliştiriciler ve yatırımcılar için aydınlatıcı bir şablon sunar.

 

 
Kaynak: www.artchitectmagazine.com

Çeviri : Mimdap

 


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe