Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kentsel Geleceğin Parçaları
Share 14 January 2019

Tasarım: WOHA

 

 

 

 

WOHA’nın yenilikçi portföyünden seçilen üç proje, ziyaretçileri dikey ortamlara çekmek için tasarlanan sürükleyici multimedya sergisinin merkezidir.

 

 

 
Bunların arasında, topoğrafik mimarisi ve bina ile peyzaj arasındaki sınırların bulanıklığı ile kutlanan yenilikçi bir otel olan Pickering’deki PARKROYAL (2013); SkyVille @ Dawson (2015) cesur bir şekilde sosyal konut geliştirme modelini gökyüzü köyleri ve çok sayıda zemin seviyesindeki yemyeşil bahçeleri ile yeniden tanımlıyor; ve canlı bir yeşil cepheyle örtülmüş olan Oasia Downtown Hotel (2016), nefes alma mimarisi kavramını benimsiyor ve hem insanlar hem de canlılar için kentsel ekosistemleri yeniden yansıtıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sergi, ziyaretçileri WANHA’nın Singapur’daki projelerine taşıyor, burada yüksek yoğunluklu, yükselen bahçe şehirleri yıpranmış kentsel paradigmaların yerini alıyor.
Gözenekli cepheler, havadar yollar ve ortak bahçeler sayesinde, sürükleyici deneyim ütopik bir kentsel geleceğe işaret ediyor – ama zaten şekilleniyor. Tropikal Asya megalansı bağlamında temellenen Kentsel Geleceğin Fragmanları, mimarlar, tasarımcılar ve mühendisler, ayrıca tropik kemer ve ötesi boyunca geliştiriciler ve yatırımcılar için aydınlatıcı bir şablon sunar.

 

 
Kaynak: www.artchitectmagazine.com

Çeviri : Mimdap

 


Yorum yazmak için


Tasarım: 3XN Danimarkalı firma 3XN, Toronto’daki global emlak firması Hines için 10 katlı, çapraz lamine ahşap yapı tasarlıyor.       Global gayrimenkul, geliştirme ve yönetim şirketi Hines, Minneapolis’te (şu anda Katerra’nın sahip olduğu) yerel firma Michael Green Architecture tarafından tasarlanan 24.5 milyon dolarlık T3 binasını 2016′da açtığında, yedi katlı, 20.000 metrekarelik yapı Amerika Birleşik [...]
ARŞİV
Subscribe