Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Uluslararası Okul Kampüsü
Share 12 January 2019

Tasarım: Perkins+Will , ThenDesign Architecture

 

 

 

 

 

 

Campus International’daki öğrenciler şimdi Uluslararası Bakalorya müfredatını desteklemek için özel olarak tasarlanmış yeni bir binada öğreniyorlar. 1.75 dönümlük kentsel alan, Cleveland Devlet Üniversitesi kampüsünde yer almakta ve ekibin sıkı bir alanda esnek, 21. yüzyıldan kalma bir okul tesisi kurması ile görevlendirilmiş olması nedeniyle tasarım zorluğu yaratmaktadır.

 

 

 

 

 

İşbirliği alanları, dış mekan öğrenme alanları ve park yeri sağlamak için, bina merkezi, doğal olarak günışığı bir atrium çevreleyen dört seviyede verimli bir şekilde istiflenir. Tüm okul nüfusunun haftada en az bir kez toplanması program için zorunludur, bu nedenle büyük atrium alanı ve bitişik kafeterya bu amaç için kullanılabilir.

 

 

 

 

 

Bina, her sınıfın dışında teknolojiyle donatılmış paylaşılan proje alanları ve bu paylaşılan alanlardan dört seviyeye de görsel olarak bağlantı sağlar. Her bir sınıf katındaki küçük grup alanları ve dağıtılmış yönetim alanları, grup boyutunun esnekliğinin bir araya gelip birlikte çalışmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Müzik ve çok amaçlı bir oda gibi paylaşılan alanlar, öncelikle yapısal sistemin verimliliği için üçüncü kattaki spor salonu ile birinci seviyeye yerleştirilmiştir. Teknolojinin öğrencilerin gününe entegre edilmesini sağlamak için sınıflar ve ara alanları hem dijital hem de analog medya içerir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Tüm iç mekanlardaki pencereler, öğrencilere ve çalışanlara birbirlerinden ders almaları için ilham verir ve parlak renkli duvarlar gün ışığını yansıtır. Geniş koridorlar ve merkezi olarak yerleştirilmiş merdivenlerin kullanılmasıyla işbirliğini ve fiziksel aktiviteyi arttırmak, sürdürülebilir tasarımlı okul öğrencileri, öğretmenleri ve sorgulamaya dayalı akademik müfredatlarını destekler.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap

 


Yorum yazmak için


Tasarım: 3XN Danimarkalı firma 3XN, Toronto’daki global emlak firması Hines için 10 katlı, çapraz lamine ahşap yapı tasarlıyor.       Global gayrimenkul, geliştirme ve yönetim şirketi Hines, Minneapolis’te (şu anda Katerra’nın sahip olduğu) yerel firma Michael Green Architecture tarafından tasarlanan 24.5 milyon dolarlık T3 binasını 2016′da açtığında, yedi katlı, 20.000 metrekarelik yapı Amerika Birleşik [...]
ARŞİV
Subscribe