Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Apple Iconsiam
Share 10 January 2019

Tasarım: Foster + Partners

 

 

 
Apple Iconsiam, ilk kez Tayland’da Apple’ın en iyisini deneyimlemek için ziyaretçileri ağırlayan merkezini Bangkok’ta açıtı. “Krallar Nehri” nin yukarısında yükseltilmiş Chao Phraya Nehri – Bangkok’un göbeğindeki tasarım, Tay kültüründe özel bir öneme sahip olan nehre doğrudan görsel bir bağlantı sağlar.

 

 

 

 

Proje, baş tasarım görevlisi Apple tarafından yönetilen Apple liderliğindeki Sir Jonathan Ive ile Perakende Satış ve Online Mağazalar kıdemli başkan yardımcısı Angela Ahrendts ile yerel varlık F&P (Tayland) Ltd ve A49 aracılığıyla mimar Foster + Partners arasındaki yakın işbirliğinin bir sonucudur.

 

 

Yeni karma kullanımlı ICONSIAM Center’ı bir dış çatı terasına sorunsuz bir şekilde bağlayan mağazanın temiz, trapez tasarım çizgileri ve cam yüzeyleri, iç ve dış arasındaki sınırları bulanıklaştıran açık, havadar bir atmosfer oluştururken çevresinin doğal güzelliğini vurguluyor.

 

 

 

 

Apple Iconsiam, şeffaflığı ve bağlantıları oluşturan, gün ışığını alanın derinliklerine getiren ve şehir silüetinin panoramik manzarasını sağlayan iki geniş cam cepheye sahiptir. Taştan yapılmış kavisli bir girişe sahip olan mağazadan geçen yolculuk, ziyaretçilerin yerel sanat eserlerine hayran kalacağı, Apple’da fotoğrafa katılabildiği ya da eskiz yürüyüşüne katılabildiği veya sadece ikonik Bangkok manzarasının tadını çıkarabildiği yeşil çatı bahçesine devam ediyor.

 

 

 

 

 

Mağazanın içinde geniş bir Forum, Apple oturumlarında Apple’ın tümünde ücretsiz sunuyor. Mağazanın caddeleri boyunca ziyaretçiler, maksimum rahatlık ve erişilebilirlik için zarif bir şekilde sergilenen en son Apple ürünlerini deneyebilirler. Ağaçlarla çevrili Genius Grove, açık terasın bitki örtüsünü yansıtır ve Apple’ın Geniuses’ine kişisel teknik destek ve tavsiyeler sunmalarını sağlar.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap

 

 


Yorum yazmak için


Denizli’nin Çal ilçesinde Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılarak eğitim öğretime başlayan ve daha sonra Halk Eğitim Merkezi binası olarak devam eden 91 yılık tarihi 2 katlı Gazi Paşa Mektebi binası alevlere teslim oldu. İtfaiye ekiplerinin 1.5 saatte kontrol altına alarak söndürdüğü yangında tarihi bina kullanılmaz hale geldi.           Yangın saat 21.30 sıralarında [...]
ARŞİV
Subscribe