Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Bakana Kissebükü soruları
Share 7 January 2019

Bakan Ersoy’un kendi şirketine yaptığı ek tahsis kötü niyetli bulundu.

 

 

 

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un, Bodrum Kissebükü Koyu’nun Adalıyalı bölgesindeki otel yatırımı için kendi şirketine 25 dönümlük ek tahsis yapması tepki çekti.

 
CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Ersoy’un yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

 
Ersoy, bakan olmasının ardından şirketi ETS’yi yasalar gereği devretse de, Adayalı’dan “ilgisini” çekmiyor. Bölgedeki 95 dönümlük alana Bodrum’daki 4. otelini yapmak isteyen şirket, sivil toplum kuruluşlarının eylemleri ve hukuk mücadelesiyle karşılaşmıştı. Bunun için hazırlanan imar planları yargı kararıyla iptal edilmişti. Ersoy’un projeden vazgeçtiğini açıklamasını bekleyen Bodrumlular ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı 25 dönümlük ek Hazine arazisi tahsisiyle şaşkına döndü.

 

 

CHP’li Alban, Ersoy’un yanıtlaması istemiyle verdiği önergede “Yapılan imar değişikliği sonucu güzelim doğa parçasının talanı ile ilgili Bakanlık koltuğunu kullanarak, şirketinizin yatırımlarını büyüttüğünüz konusunda öne sürülen iddialar hakkındaki görüşleriniz nelerdir” sorularına yer verdi.

 
Avukat Betül Sümer Cinmen de, 25 dönümlük ek tahsis alanı için hazırlanan 1/25 binlik planlara itiraz edeceklerini söyledi.

 

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet

 


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe