Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Boston Üniversite Binalarında Dönüşüm…
Share 17 December 2018

Archer Residences, ikisi de eskiden Suffolk Üniversitesi için sınıf ve idari ofis olarak hizmet veren mevcut iki bina olan The Archer ve The Donahue’yu birleştiriyor.

 

 


Dökme çimentolu dekoratif panellerle orijinal Suffolk Üniversitesi Hukuk Fakültesi binası olan Archer binası, 1920′lerde inşa edildiği dönemdeki popüler Revival mimari tarzını çağrıştırıyor. Donahue, Orta Çağ Modern tasarımının minimal doğasını, şerit pencereleriyle vurgulanmış geniş tuğla genişliğiyle sergiliyor.

 

 

 
Binaları tek bir yapıya oturtmak ve çatı katına katmak, 71 kat mülkiyeti olan 17.000 metrekarelik konut alanıyla sonuçlanacaktır. Archer binası, orijinallerin onarımın ötesinde kötüleştiği için, dekoratif paneller ve tarihsel olarak doğru yer değiştiren pencerelere sahiptir. Donahue, çevredeki konutlardan ilham alarak, bronz ve granitle vurgulanan konut birimlerine sokak seviyesinde erişim sağlamaktadır.

 

 

 
Mimari özelliklerin düzenine, dokusuna, malzemesine ve rengine ve Archer’ın çevresiyle olan ilişkisine dikkat çeken tasarım dikkati çekmiştir. Boston’un tarihi Beacon Hill semtine özgü olan bu alanın altında birinci sınıf otopark ve çatı terası bulunmaktadır.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap


Yorum yazmak için


İstanbul Bakırköy’deki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin ‘şehir hastanesi’ için imara açılmasına ilişkin plan, yargıya takıldı. Şehir hastanesi yapılmasında kamu yararı görmeyen İdare Mahkemesi, planın yürütmesini durdurdu.         Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin de yer aldığı yaklaşık 1 milyon metrekarelik alana yönelik yaptığı imar planına yargıdan ‘ret’ [...]
ARŞİV
Subscribe