Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Boston Üniversite Binalarında Dönüşüm…
Share 17 December 2018

Archer Residences, ikisi de eskiden Suffolk Üniversitesi için sınıf ve idari ofis olarak hizmet veren mevcut iki bina olan The Archer ve The Donahue’yu birleştiriyor.

 

 


Dökme çimentolu dekoratif panellerle orijinal Suffolk Üniversitesi Hukuk Fakültesi binası olan Archer binası, 1920′lerde inşa edildiği dönemdeki popüler Revival mimari tarzını çağrıştırıyor. Donahue, Orta Çağ Modern tasarımının minimal doğasını, şerit pencereleriyle vurgulanmış geniş tuğla genişliğiyle sergiliyor.

 

 

 
Binaları tek bir yapıya oturtmak ve çatı katına katmak, 71 kat mülkiyeti olan 17.000 metrekarelik konut alanıyla sonuçlanacaktır. Archer binası, orijinallerin onarımın ötesinde kötüleştiği için, dekoratif paneller ve tarihsel olarak doğru yer değiştiren pencerelere sahiptir. Donahue, çevredeki konutlardan ilham alarak, bronz ve granitle vurgulanan konut birimlerine sokak seviyesinde erişim sağlamaktadır.

 

 

 
Mimari özelliklerin düzenine, dokusuna, malzemesine ve rengine ve Archer’ın çevresiyle olan ilişkisine dikkat çeken tasarım dikkati çekmiştir. Boston’un tarihi Beacon Hill semtine özgü olan bu alanın altında birinci sınıf otopark ve çatı terası bulunmaktadır.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe