Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Frank Lloyd Wright’ın Sondern-Adler Evi
Share 13 December 2018

Sondern-Adler Evi serüveni, usta mimarın daha sonra boyutunun üç katından daha fazla olacak bir genişleme tasarlamadan önceki mütevazı 80 metrekarelik büyüklüğü ile başladı.
Editör: Miabelle Salzano

 

 

 

 

Frank Lloyd Wright’ın eserlerinden birinde yaşamayı hiç hayal ettiniz mi? 1,65 milyon dolar için hayalleriniz şimdi gerçekleşebilir. Kansas City, Mo’daki 3600 Belleview Bulvarı’ndaki üç yatak odalı, üç banyolu Sondern-Adler House, şu an Tom Suther ve Heidi Peter tarafından Reece Nichols’daki  bu yer piyasada.

 

 

 

 

Sodern-Adler Evi’nin adı, her ikisi Clarence Sondern ve eşi Arnold Adler ve eşi ile birlikte çalışan iki eski sahiplerden geliyor.
1939′da Wright, Sonderns için 80 metrekarelik bir Usonian evi tasarladı. (Mimarın Usonian konut konsepti, Büyük Buhran sırasında uygun fiyatlı, ancak yenilikçi, konut yaratma çabasıydı.) Bu orijinal versiyon, Kansas City Star’a göre, kütüphane, mutfak, iki yatak odası ve bir banyodan oluşuyordu.

 

 

1948′de, ev eller için bir genişleme tasarlaması için Wright’ı görevlendirildi. Ek yaparak  evi 270 metrekarelik büyüklüğüne getirdi ve Star’a göre bir yemek odası, bir oturma odası, bir yatak odası, iki banyo, iki araba garajı ve üç özel terası yapıya dahil etti.

 

 

 

 

The ranch-style residence is constructed of tidewater red cypress and brick. The outdoor space features private patios, gardens, and a Koi pond on 1.4 acres of private land.

 

 

Çiftlik tarzı rezidans tidewater kırmızı selvi ve tuğladan yapılmıştır. Dış mekan, özel verandalar, bahçeler ve 1,4 dönümlük özel arazide bir Koi göleti sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Denizli’nin Çal ilçesinde Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılarak eğitim öğretime başlayan ve daha sonra Halk Eğitim Merkezi binası olarak devam eden 91 yılık tarihi 2 katlı Gazi Paşa Mektebi binası alevlere teslim oldu. İtfaiye ekiplerinin 1.5 saatte kontrol altına alarak söndürdüğü yangında tarihi bina kullanılmaz hale geldi.           Yangın saat 21.30 sıralarında [...]
ARŞİV
Subscribe