Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Beloit Koleji Santralı Yenilmesi…
Share 6 December 2018

Tasarım: Studio Gang Architects

 

 


Öğrenci deneyimini geliştirmek ve yakındaki nehirleri iyileştirmek isteyen Beloit College, eskiden kömür yakan bir enerji santralini rekreasyon ve sağlık üzerine odaklanmış öğrenci birliği olarak yeniden inşa etmek için Studio Gang ile ortaklık kurdu.

 

 

 

 

Kolej kampüsü ile Rock Nehri arasında yer alan Powerhouse, 10 bin kişilik bir fitness merkezine ve 3 şeritli parkur ve 8 şeritli bir rekabet havuzuna sahip 17.000 kişilik bir eğlence spor salonunun yanı sıra sohbet, işbirliği ve ders çalışma. Ek olanaklar arasında kahve dükkanı, öğrenci salonları, kulüp odaları, konferans merkezi ve konferans salonu / tiyatro bulunmaktadır.

 

 

 

 

Yüz yıllık bir yapıyı ve eski kömür yakan tesisi yeniden inşa etmek, özellikle verimli enerji kullanımı için önemli zorluklar sunuyor. Örneğin, Powerhouse’un mahallerini ısıtmak ve soğutmak, bina cildi boyunca, yaz mevsiminde ve kışın dışarıya doğru ısı akışının yanı sıra insanların, ışıkların ve ekipmanın ürettiği ısının giderilmesini gerektirir.

 

 

 

 

 

Binalar genellikle ısıtma ve soğutma için hava kullanırlar; Ancak, daha yoğun olan su aslında daha verimlidir. Binanın yüzeylerine entegre edilmiş radyan paneller, Powerhouse’un ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarının çoğunda nehir suyundan enerji kullanabiliyor, bina içindeki konforu artıracak ve en yüksek hava kalitesini korurken, aynı zamanda toplam enerji kullanımını da önemli ölçüde azaltıyor.

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Tasarımcı Zeller & Moye, Meksika kırsal yaşamını Casa Hilo konut prototipiyle birleştiriyor Editör: Sydney Franklin           Casa Hilo, Meksika’da kırsal topluluklar için yapılmış modüler bir konut prototipidir. (Jaime Navarro)       Mexico City merkezli Studio Zeller & Moye, özellikle ılık, kırsal yerler için özel olarak hazırlanmış sürdürülebilir, modüler bir konut [...]
ARŞİV
Subscribe