Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Beloit Koleji Santralı Yenilmesi…
Share 6 December 2018

Tasarım: Studio Gang Architects

 

 


Öğrenci deneyimini geliştirmek ve yakındaki nehirleri iyileştirmek isteyen Beloit College, eskiden kömür yakan bir enerji santralini rekreasyon ve sağlık üzerine odaklanmış öğrenci birliği olarak yeniden inşa etmek için Studio Gang ile ortaklık kurdu.

 

 

 

 

Kolej kampüsü ile Rock Nehri arasında yer alan Powerhouse, 10 bin kişilik bir fitness merkezine ve 3 şeritli parkur ve 8 şeritli bir rekabet havuzuna sahip 17.000 kişilik bir eğlence spor salonunun yanı sıra sohbet, işbirliği ve ders çalışma. Ek olanaklar arasında kahve dükkanı, öğrenci salonları, kulüp odaları, konferans merkezi ve konferans salonu / tiyatro bulunmaktadır.

 

 

 

 

Yüz yıllık bir yapıyı ve eski kömür yakan tesisi yeniden inşa etmek, özellikle verimli enerji kullanımı için önemli zorluklar sunuyor. Örneğin, Powerhouse’un mahallerini ısıtmak ve soğutmak, bina cildi boyunca, yaz mevsiminde ve kışın dışarıya doğru ısı akışının yanı sıra insanların, ışıkların ve ekipmanın ürettiği ısının giderilmesini gerektirir.

 

 

 

 

 

Binalar genellikle ısıtma ve soğutma için hava kullanırlar; Ancak, daha yoğun olan su aslında daha verimlidir. Binanın yüzeylerine entegre edilmiş radyan paneller, Powerhouse’un ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarının çoğunda nehir suyundan enerji kullanabiliyor, bina içindeki konforu artıracak ve en yüksek hava kalitesini korurken, aynı zamanda toplam enerji kullanımını da önemli ölçüde azaltıyor.

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Tasarım: 3XN Danimarkalı firma 3XN, Toronto’daki global emlak firması Hines için 10 katlı, çapraz lamine ahşap yapı tasarlıyor.       Global gayrimenkul, geliştirme ve yönetim şirketi Hines, Minneapolis’te (şu anda Katerra’nın sahip olduğu) yerel firma Michael Green Architecture tarafından tasarlanan 24.5 milyon dolarlık T3 binasını 2016′da açtığında, yedi katlı, 20.000 metrekarelik yapı Amerika Birleşik [...]
ARŞİV
Subscribe