Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Skolkovo Bilim ve Teknoloji Enstitüsü, 1. Aşama (Doğu Halkası)
Share 4 December 2018

Tasarım: Herzog ve de Meuron

 

 

 

 

 

 

Master Plan

 

 

Skolkovo, Kremlin’in 17 km batısındaki Moskova’nın 3. halkasında yeni bir şehir topluluğu için Rus hükümetinin inisiyatifidir. İnşa edilen ex nihilo, Skolkovo’nun amacı, hem kurulu hem de yeni kurulan şirketler, okullar, enstitüler ve yeni bir üniversite için yönetim merkezi ile, araştırma ve üretimi kucaklayan yenilikçi 21. yüzyıl teknolojisi için dünya çapında tanınmış bir merkez yaratmaktır. Yeni kurulan bir kurum olarak Skoltech Üniversitesi, Skolkovo’nun geri kalanıyla birlikte yükseliyor ve Moskova, Rusya ve tüm dünya için seçkin bir eğitim ve araştırma merkezi olmayı hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolkovo’nun orijinal ana planı, yaşamak, çalışmak, çalışmak, seyahat etmek, alışveriş yapmak ve dinlenmek gibi sivil aktivitelerin canlı bir karışımıyla kentsel kaliteyi yaratmayı amaçlamaktadır. Sovyet döneminden kalma kapalı uydu şehirlerinden farklı olarak Skolkovo, Moskova’nın radyal şebekesi içinde farklı bir merkez üssü kuruyor, altyapısıyla bütünleşmiş, kültürel hayatına dahil edilmiş ve Devlet Üniversitesi kulesiyle görsel olarak bağlantılı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kentsel düzen, kentin adaları gibi, resimsel manzaraya yerleştirilmiş beş ayrı İlçenin fikri etrafında gelişir. Beş ilçenin her biri, tekil bir şekle, belirli bir program karmasına sahip ve farklı bir mimar tarafından tasarlanmış, ona özel bir karakter ve atmosfer sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap 


Yorum yazmak için


Eskişehir’de, 65 yıllık Atatürk Stadı’nın yerine yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin maliyetinin 48 milyon 250 bin TL olduğu ortaya çıktı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, konuyla ilgili, “Yaklaşık 50 milyon TL’lik bir iş neden İstanbullu firmaya verildi? Bu firmanın özelliği ne? Millet bahçesi için 65 yıllık Atatürk Stadı yıkıldı. Eskişehirlilerin anıları yok edildi. İhale; açık, tüm [...]
ARŞİV
Subscribe