Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Skolkovo Bilim ve Teknoloji Enstitüsü, 1. Aşama (Doğu Halkası)
Share 4 December 2018

Tasarım: Herzog ve de Meuron

 

 

 

 

 

 

Master Plan

 

 

Skolkovo, Kremlin’in 17 km batısındaki Moskova’nın 3. halkasında yeni bir şehir topluluğu için Rus hükümetinin inisiyatifidir. İnşa edilen ex nihilo, Skolkovo’nun amacı, hem kurulu hem de yeni kurulan şirketler, okullar, enstitüler ve yeni bir üniversite için yönetim merkezi ile, araştırma ve üretimi kucaklayan yenilikçi 21. yüzyıl teknolojisi için dünya çapında tanınmış bir merkez yaratmaktır. Yeni kurulan bir kurum olarak Skoltech Üniversitesi, Skolkovo’nun geri kalanıyla birlikte yükseliyor ve Moskova, Rusya ve tüm dünya için seçkin bir eğitim ve araştırma merkezi olmayı hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolkovo’nun orijinal ana planı, yaşamak, çalışmak, çalışmak, seyahat etmek, alışveriş yapmak ve dinlenmek gibi sivil aktivitelerin canlı bir karışımıyla kentsel kaliteyi yaratmayı amaçlamaktadır. Sovyet döneminden kalma kapalı uydu şehirlerinden farklı olarak Skolkovo, Moskova’nın radyal şebekesi içinde farklı bir merkez üssü kuruyor, altyapısıyla bütünleşmiş, kültürel hayatına dahil edilmiş ve Devlet Üniversitesi kulesiyle görsel olarak bağlantılı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kentsel düzen, kentin adaları gibi, resimsel manzaraya yerleştirilmiş beş ayrı İlçenin fikri etrafında gelişir. Beş ilçenin her biri, tekil bir şekle, belirli bir program karmasına sahip ve farklı bir mimar tarafından tasarlanmış, ona özel bir karakter ve atmosfer sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap 


Yorum yazmak için


Tasarım: GWWO Architect   Morven Müzesi ve Bahçesi ile birlikte kullanılıyor ve tarihi konağa bitişik yeni bir Tercüme Merkezini şu anda GWWO tasarlıyor. Tasarım, 2008 Müze ve Bahçe Ana Planı’nın gözden geçirilmesini ve yeniden değerlendirilmesini gerektirmiştir. GWWO, master plandaki tüm ayarlamalar için onay almak üzere Princeton Borough Tarihi Koruma İnceleme Komitesi ve New Jersey Tarihi [...]
ARŞİV
Subscribe