Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Sagaponack’taki Rezidans
Share 26 November 2018

Tasarım: Selldorf Architects

 

 

 

 

 

 

Okyanusa kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu yaz, çiftleri ve ailelerini bir araya getiren bir sanat için çekilmekte, bir dizi öğretici maun hacmi ile tanımlanmaktadır. Bir giriş kotu, ana 2 katlı bar binasının iki simetrik bir kütle birleşiminden oluşturulmuştur.

 

 

 

 

 
İçeride, üçlü yükseklikte bir atrium merdiveni doğrudan bahçeye açık manzaralar sunmaktadır. Oturma odası, yemek odası ve mutfak dahil olmak üzere evin tüm kamusal alanları, havuza ve bahçelere açılan sürgülü cam duvarlara sahip bir omurga boyunca düzenlenmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
İç ve dış mekan arasındaki kesintisiz geçiş, kumaş gölgelik ve maun bilye-soleillerle donatılan gölgelikle daha da zenginleştirilmiştir. Merkezi merdiven, çalışma pencereleri ve maun panjurlar ile süzülmüş gün ışığı ve doğal esintileri evlere taşıyor. Üst kat bir ana süit, den ve panoramik manzaralar sunan bir çatı terasına sahip dört konuk odasından oluşmaktadır.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap

 

1 Yorum
  1. ahşabı ne kadar rahat kullanıyorlar.

    Anonymous | 26 November 2018


Yorum yazmak için


BETONDAKİ İHMAL: Kapıdaki Tehlike (1)     21 kişiye mezar olan 3 katı kaçak Yeşilyurt Apartmanı, İstanbul başta olmak üzere ülke genelindeki riskli binaları gözler önüne serdi. Yüz binlerce denetimsiz yapının imar affı kapsamına alınmasıyla, yeni facialara davetiye çıkarılıyor…         İstanbul Kartal’da geçen hafta 21 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan 3 katı [...]
ARŞİV
Subscribe