Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Ridge Müzesi Rehabilitasyonu
Share 22 November 2018

Tasarım: Murphy & Dittenhafer Architects

 

 

 

 

 

 

Seminer Ridge Müzesi, Schmucker Hall’un – Gettysburg’daki Lutheran İlahiyat Okulu’nun kampüsünde yer alan 1832 Ulusal Kayıt Tarihi Simgeselinin – çok yıllı tasarım ve rehabilitasyonunun bir sonucudur – burada küçük Pennsylvania kasabasında Konfederasyon birliklerinin ilerlemesi 1863 yılında binanın kubbesinden meydana geldi.

 

 

Mimarın bu tarihi, ancak 2000 metrekarelik altı katlı yapının göz ardı edilmeyen yeniden kullanımı yaklaşımı – çok-yorumlu bir müzeye, uygulanabilir ve aktif kullanımla korunmayı sağlama sorumluluğuyla eş zamanlı bir yönetim perspektifiyle yönlendirildi. “Tarihin sesleri” ni vurgulayan yorum merkezi, halkı 183 yıllık bina, site ve bölge tarihi ile ilgili hikayelere aktif olarak katılmaya davet ediyor.

 

 

 

 

 
Eskiden Gettysburg’daki tarihi Seminer Sırtı’nda yer alan “Schmucker Hall” olarak bilinen bina, 1832′deki inşaatından bu yana büyük ölçüde sağlam kalmıştır. Bu en son rehabilitasyondan önce, bina, tarihsel ve jenealojik içerikli yapısal olarak aşırı yüklü bir inaktif depo haline gelmiştir. Böyle bir yapı yetersiz çevresel sistemlerle ve engelli erişilebilirlik ve yaşam güvenliği bileşenlerinden yoksun duruma düşmüştür.

 

 

Mimarın tasarımı, binanın en önemli karakter özelliklerini tanımlayan mimari detaylarını koruyarak onardı ve restore etti. Aynı zamanda iç mekânın içinde – tarihsel bütünlüğü korurken, modern gelişmeleri de gündeme getirdi.

 

 

 

 

 
Schmucker Hall’un rehabilitasyonu, modern bir müze / sergi tesisinin ihtiyaçlarını hassas bir şekilde birleştirdi. Binanın uzun vadeli istikrarını sağlamakla doğrudan ilişkili olan ziyaretçi kapasitesi, kullanıcı akışı ve destek alanları gibi kritik konuları ele alıp çözdü.
Dış koruma, pencereler, kapılar, dormers ve kubbe gibi bina cephesi bileşenlerinin onarımına odaklandı ve mevcut yaygın beyaz renkten orijinal tarihi boya renklerine dönüştürdü. Diğer dış modifikasyonlar arasında, sundurma / giriş merdiveninin altına yerleştirilmiş yeni bir ADA-uyumlu giriş ve teras ve İç Savaş sonrası uzlaşmasını kutlamak için ilk olarak 1914 yılında batı cephesine eklenen “kayıp” Barış Portikosunun yeniden inşası yer aldı.
Mevcut iç tarihsel bileşenler (ahşap kapılar, pencereler, transomlar, süslemeler ve şömine çevreleri) orijinal yerlerde muhafaza edildi, onarıldı ve yeniden monte edildi. Yeni oryantasyon alanında bilet / müşteri hizmetleri kontuarı, yerel kaynaklı “Gettysburg Granit” ve binanın içinden kurtarılmış on dokuzuncu yüzyıl ahşap plakalarından oluşmaktadır. İç rehabilitasyon, ziyaretçi gruplarını, sergileme ihtiyaçlarını ve erişilebilirliği karşılamak için bir asansörün kurulumunu içeriyordu; yeni yaşam güvenliği sistemleri; yeni tuvaletler; ve tüm binaya hizmet vermek için yeni bir jeotermal ısıtma / soğutma sisteminin kurulması – Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Bina Konseyi tarafından LEED Gümüş olarak onaylanmıştır.

 

 

Seminer Sırtı Müzesi (Schmucker Hall Rehabilitasyonu), tarihi dokunun korunmasını ve çağdaş tesis gereksinimlerinin hassas / yaratıcı olarak yerleştirilmesini, on binlerce (ücretli) ziyaretçiyi cezbeden yeni ve yeni bir bina doluluğu sağlamayı örneklemektedir. Mimar ve mülkün vizyonu, ulusal tarihsel önemi olan bir bina için finansal olarak sürdürülebilir yeni bir kullanımla bağlantılı olarak, çökertilmiş, yetersiz ve tehlikeye atılmış bir yapı için yeni bir yaşam sağlamıştır.

 
Proje: Seminer Ridge Müzesi, Gettysburg, Pa.
Müşteri: Seminer Ridge Tarihi Koruma Vakfı, Gettysburg, Pa.
Mimar: Murphy & Dittenhafer Architects, Baltimore. Frank E. Dittenhafer II, FAIA; Todd R. Grove, AIA; Bruce R. Johnson, AIA.
Genel Yüklenici / İnşaat Müdürü: Morgan-Keller Construction
İnşaat Müdürü: Whiting-Turner Contracting Company
İnşaat Mühendisi: ELA Group
Yapısal Mühendisi: Baker, Ingram & Associates
Mekanik ve Elektrik Mühendisi: James Posey Associates
Fotoğrafçılar: Alain Jaramillo Mimari Fotoğrafçılık; John David Allen, J. David Allen ve Son Fotoğraf; Matthew Brady
Sergi Tasarımı: PRD Grubu
Tarihi Vergi Kredileri: Delta Geliştirme Grubu
Maliyet: 5,643,000 ABD doları
Boyut: 2000 metre kare

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap

1 Yorum
  1. bizimkiler nispet olsun. düzgün işler her zaman yüz güldürür.

    pervin karataş | 23 November 2018


Yorum yazmak için


Tasarımcı Zeller & Moye, Meksika kırsal yaşamını Casa Hilo konut prototipiyle birleştiriyor Editör: Sydney Franklin           Casa Hilo, Meksika’da kırsal topluluklar için yapılmış modüler bir konut prototipidir. (Jaime Navarro)       Mexico City merkezli Studio Zeller & Moye, özellikle ılık, kırsal yerler için özel olarak hazırlanmış sürdürülebilir, modüler bir konut [...]
ARŞİV
Subscribe