Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Schgaguler Oteli…
Share 14 November 2018

Tasarım: Peter Pichler Architecture

 

 

 

 

 

 

 

 

Peter Pichler Mimarlık, 2015 yılında, Dolomitler’in, dağların ve UNESCO tarafından korunan manzaraların kalbinde yer alan mevcut “Hotel Schgaguler” ı yeniden inşa etmek için bir yarışma kazandı. Kuzey İtalya’daki küçük Castelrotto köyü folklorik kültürü ve doğası ve çevresindeki dağlar ile ilişkisi ile bilinir. Schgaguler 1986 yılında inşa edilmiş ve 2018 yılında Peter Pichler Mimarlık tarafından yenilenmiştir.

 

 

 

 

 

 
Basit ve zamansız bir mimari tasarım, büyüleyici butik otelin ana kahramanıdır. Azaltılmış estetikle Alp stili, gerçek bir sağlık duygusu yaratır. Açık ve şeffaf bir ev, konukları cezbeder ve ziyaretçileri buraya gelip pitoresk köy ve çevresindeki dağlara olan bağlantıyı hissetmeye davet eder. Proje, yeniden inşa edilmeden önce evin orijinal yapısını takip eden üç adet monolitik hacimden oluşmaktadır. Yerel bağlamı ve çevresini göz önünde bulundurarak, otelin güçlü mimari kimliği, alp tarzının çağdaş bir yeniden yorumlanmasını izler ve tipik eğimli çatı gibi yöresel öğelerle oynar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dış iskelet cephe, yönelim ve programa göre değişir. Genellikle koridorlar ve kamusal alanlar ile kuzey / doğu cephesinde, neredeyse heykel yapısı daha az derindir. Güney cephesinde sivriltilmiş geometri daha fazla derinliğe sahiptir ve doğal gölgelendirme ile loggiazlar oluşturur. Cephenin oluşturduğu tebeşirlerin parlak gri rengi, çevredeki dağların kayalarından esinlenmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelenek ve kültür, otelin tasarımında anahtar unsurlardır. Açık planlı basit ve fonksiyonel iç mekanlar, kestane ağacı veya yerel Taşlar ve tekstil gibi yerel malzemelerle birleştirilmiştir. Lobi, bar ve restoran gibi kamusal alanlar zemin katta yer almaktadır. Bar, Sciliar Dağı’nın etkileyici manzarasına sahip geniş ve güneşli bir terasa bağlanmaktadır. Yeraltı seviyesi, sağlık tesisleri, Spa ve güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odalar ve süitler, yukarıdaki seviyelerde yer almaktadır ve rahat bir atmosfere hitap eden zamansız bir tasarıma sahiptir. Ayaklı küvetlere sahip açık banyolar, yürüyüş veya kayak turunun ardından rahatlatıcı bir banyoya davet ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Arch Daily


Yorum yazmak için


Denizli’nin Çal ilçesinde Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılarak eğitim öğretime başlayan ve daha sonra Halk Eğitim Merkezi binası olarak devam eden 91 yılık tarihi 2 katlı Gazi Paşa Mektebi binası alevlere teslim oldu. İtfaiye ekiplerinin 1.5 saatte kontrol altına alarak söndürdüğü yangında tarihi bina kullanılmaz hale geldi.           Yangın saat 21.30 sıralarında [...]
ARŞİV
Subscribe