Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Edens Quad Yenilemesi
Share 8 November 2018

Tasarım: Clark Nexsen

 

 

 

 

 

 

Dönüştürücü yenileme çalışmalarından önce, Edens Quad’un konut salonları Duke Üniversitesi kampüsünde yaşamak için en az istenen yerler olarak kabul edildi.
İşbirlikçi bir tasarım süreci ile Clark Nexsen’in Öğrenci Yaşamı çalışması Duke ile birlikte çalışarak 1960′ların sonlarında bu yapıları yeniden canlandırmak için bir dizi strateji geliştirdi ve daha büyük bir kampüse bağlı ve onunla bağlantılı canlı bir konut topluluğu yarattı.

 

 

 

 

 
İlk odak gruplarındaki öğrenciler tarafından “kale benzeri” olarak tanımlanan binalar, öğrenci ortak faaliyetlerini dış Quad faaliyetine bağlayan şeffaflık sağlayan bir dizi “fener” ile dönüştürülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İç mekanlarda, yenileme çalışmaları, yükseltilmiş yüzeyler ile ortak alanları dönüştürdü ve dış cepheyi geniş cam duvarlarla değiştirerek daha doğal bir gece geçirerek iç ve dış mekan arasında görsel bağlantı sağladı.

 

 

 

 

 

 

 
Oyun alanları, çalışma ortakları, fitness salonları, teraslar, çimenler eklenmesiyle ilköğretim ortakları ve mutfakları içeren mekanlar oluştu. Mevcut bir kampüs eksenini topluluğun dörtlüsüne genişletmek için “kale” duvarını delmek suretiyle bir topluluk “eşiği” veya “ağ geçidi” oluşturulur. Edenler daha büyük kampüs topluluğu için benzersiz bir kampüs temeli sağlayan grup çalışması ve oyun alanları tarafından canlandırılması olumlu olmuştur.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 Çeviri : Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: Office for Metropolitan Architecture (OMA), Laboratorio Permanente                     OMA’nın Ippolito Pestellini Laparelli ve Laboratorio Permanente ile birlikte tasarlanan Reinier de Graaf’ın masterplanı olan Agenti Climatici (Climatic Agents), Scalo Farini ve San Cristoforo bölgelerinin yeniden kullanımı için Concorso Farini yarışmasını kazandı. Milan çevresinin güneyinde.     [...]
ARŞİV
Subscribe