Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Edens Quad Yenilemesi
Share 8 November 2018

Tasarım: Clark Nexsen

 

 

 

 

 

 

Dönüştürücü yenileme çalışmalarından önce, Edens Quad’un konut salonları Duke Üniversitesi kampüsünde yaşamak için en az istenen yerler olarak kabul edildi.
İşbirlikçi bir tasarım süreci ile Clark Nexsen’in Öğrenci Yaşamı çalışması Duke ile birlikte çalışarak 1960′ların sonlarında bu yapıları yeniden canlandırmak için bir dizi strateji geliştirdi ve daha büyük bir kampüse bağlı ve onunla bağlantılı canlı bir konut topluluğu yarattı.

 

 

 

 

 
İlk odak gruplarındaki öğrenciler tarafından “kale benzeri” olarak tanımlanan binalar, öğrenci ortak faaliyetlerini dış Quad faaliyetine bağlayan şeffaflık sağlayan bir dizi “fener” ile dönüştürülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İç mekanlarda, yenileme çalışmaları, yükseltilmiş yüzeyler ile ortak alanları dönüştürdü ve dış cepheyi geniş cam duvarlarla değiştirerek daha doğal bir gece geçirerek iç ve dış mekan arasında görsel bağlantı sağladı.

 

 

 

 

 

 

 
Oyun alanları, çalışma ortakları, fitness salonları, teraslar, çimenler eklenmesiyle ilköğretim ortakları ve mutfakları içeren mekanlar oluştu. Mevcut bir kampüs eksenini topluluğun dörtlüsüne genişletmek için “kale” duvarını delmek suretiyle bir topluluk “eşiği” veya “ağ geçidi” oluşturulur. Edenler daha büyük kampüs topluluğu için benzersiz bir kampüs temeli sağlayan grup çalışması ve oyun alanları tarafından canlandırılması olumlu olmuştur.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 Çeviri : Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: FreelandBuck                     Los Angeles ve New York merkezli mimarlık ofisi FreelandBuck geçtiğimiz günlerde Culver City, Los Angeles’ta yeni bir konut projesi olan Second House’u tamamladı. 1.500 metrekarelik yeni ev, iç ve dış hacimlerin karmaşık bir birleşimidir. Mevcut bir konutun arkasındaki dar bir alanda yer alan [...]
ARŞİV
Subscribe