Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
60 dönümlük rant
Share 5 November 2018

İstanbul’un Bakırköy ilçesi Şenlik Mahallesi’nde bulunan 60 dönüme yakın yeşil alan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Emlak Konut GYO verilmek üzere yapılaşmaya açıldı.

 

 

 

 

Konuya ilişkin BirGün’e konuşan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin CHP’li Üyesi İbrahim Doğan, düzenlemenin yasalara aykırı olarak yapıldığına dikkat çekti: “Arazinin büyük bir kısmı yeşil alan ve park alanında kalıyor. Arazi, TOKİ eliyle yandaşlara peşkeş çekilecek. Oysa alan mülkiyet olarak kamuya ait. İstanbul’a ihanet, en tepeden çıkarılan kararnameler ile yapılıyor. Bu alan Bakırköy’deki nadir boş alanlardan biri, dolayısıyla olası büyük depremde toplanma alanı olarak kullanılmalı. Kamu yararı taşımayan bu uygulama durdurulmalı.”

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Tasarım: HKS Architects       NH Foods Ltd, Hokkaido Nippon-Ham Fighters Beyzbol Kulübü Co, Ltd ve Hokkaido Ballpark Corporation, önerilen inşaat alanı 26 Mart 2018′de kararlaştırıldığından beri, yeni bir basketbol sahası inşa etmek için çeşitli bakış açılarından gerekli çalışmaları sürdürmeye devam etmektedir.         Her şeyden önce, NH Foods, Fighters ve Hokkaido [...]
ARŞİV
Subscribe