Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
60 dönümlük rant
Share 5 November 2018

İstanbul’un Bakırköy ilçesi Şenlik Mahallesi’nde bulunan 60 dönüme yakın yeşil alan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Emlak Konut GYO verilmek üzere yapılaşmaya açıldı.

 

 

 

 

Konuya ilişkin BirGün’e konuşan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin CHP’li Üyesi İbrahim Doğan, düzenlemenin yasalara aykırı olarak yapıldığına dikkat çekti: “Arazinin büyük bir kısmı yeşil alan ve park alanında kalıyor. Arazi, TOKİ eliyle yandaşlara peşkeş çekilecek. Oysa alan mülkiyet olarak kamuya ait. İstanbul’a ihanet, en tepeden çıkarılan kararnameler ile yapılıyor. Bu alan Bakırköy’deki nadir boş alanlardan biri, dolayısıyla olası büyük depremde toplanma alanı olarak kullanılmalı. Kamu yararı taşımayan bu uygulama durdurulmalı.”

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Tasarım: FreelandBuck                     Los Angeles ve New York merkezli mimarlık ofisi FreelandBuck geçtiğimiz günlerde Culver City, Los Angeles’ta yeni bir konut projesi olan Second House’u tamamladı. 1.500 metrekarelik yeni ev, iç ve dış hacimlerin karmaşık bir birleşimidir. Mevcut bir konutun arkasındaki dar bir alanda yer alan [...]
ARŞİV
Subscribe