Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
MODERN EV
Share 5 November 2018

Tasarım: DIA – Dittel Architekten

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dittel Architekten tarafından inşa edilen ev, Orta Çağ’dan kalma tarihi bir mülkün içeriğiyle birleşiyor. Listelenen tesis, doğal alanlar ve tarım arazileri ile karakterize Güney Almanya’da kırsal bir ortamda yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 
Yeni bina, tarihi ahırla ve arazideki yolla ortogonal olarak konumlandırılmıştır, böylece mevcut avlu binalarının hizasına uymaktadır. Mimarlar ayrıca bu geometrik bağlamda yer alan doğal topoğrafyayı ve araziye giden cadde yolunu da dikkate aldı.

 

 

 

 

 

 


Bağımsız bir modern bina olarak inşa edilen yeni yapı, çevredeki binaların geleneksel mimari diline de saygı duymaktadır. Eski ve yeni arasındaki homojenliğe açıkça dikkat edildi. Bu diyalog kendini, hem yapıdaki bir farkla hem de bir gölge boşluğuyla vurgulanan bina yapısının yatay bölümünde gösterir.

 

 

 

 

 
Parlak bir şekilde sıvalı, modern taban seviyesi, üzerine yerleştirilmiş ahşap küpün temelini oluşturur ve lamel yapısı, komşu ahıra modern çeviri anlamına gelir. Katlanan kepenklerin ahşap lagging ve garajsız çatı yapısına sorunsuz entegrasyonu sayesinde bina, modern, huzurlu ve kapalı bir monolit olarak kendini göstermektedir.

 

 

 
Alacakaranlıkta, panjurların yarı saydam lamel yapısı, atmosferik bir aydınlatma ortamı yaratır ve sıcak günlerde iç mekanı tamamen karartmadan hoş iç ortam iklimini destekler. Açık kat planı, batı ve kuzeyde iki taraftan binanın etrafına bakan terasa açılan aydınlık ve samimi bir yaşam ortamı sağlar. Panoramik pencereler çevredeki peyzajın engelsiz manzarasını sunar, böylece dış ve iç, doğa ve yaşam birbirleriyle akıcı bir şekilde birleşir.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazin.com

Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: 3XN Danimarkalı firma 3XN, Toronto’daki global emlak firması Hines için 10 katlı, çapraz lamine ahşap yapı tasarlıyor.       Global gayrimenkul, geliştirme ve yönetim şirketi Hines, Minneapolis’te (şu anda Katerra’nın sahip olduğu) yerel firma Michael Green Architecture tarafından tasarlanan 24.5 milyon dolarlık T3 binasını 2016′da açtığında, yedi katlı, 20.000 metrekarelik yapı Amerika Birleşik [...]
ARŞİV
Subscribe