Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
709 Alton Road
Share 23 October 2018

Tasarım: Perkins + Will

 

 

 

 

 

 

Miami Beach’teki Alton Road, aktif, yaya odaklı bir topluluğa hizmet veren ve son yıllarda bir dizi yeni ve modern binaya yol açan gelişen bir ticari koridordur. 709 Alton Road projesi, Alton Road boyunca alçak katlı ticari faaliyetin karakterine saygı gösterirken, koridoru dolduran daha güncel bir içeriğe katkıda bulunur.
En önemlisi, bina tasarımı yerel halkın ihtiyaçlarına toplum sağlığı ve sağlığına odaklanan bir perakende ve tıbbi ofis binası olarak cevap vermektedir. Caddeyi zemin seviyesinde ele almak, geniş bir kaldırım ve 200′lük şeffaf bir cepheye sahip olup, iç mekan “mainstreet” i, Alton Yolu boyunca 20 ‘lik bir yaya ve hamle aktivitesini etkili bir şekilde tahsis etmiştir.

 

 

 

 

 

 

Aynı şekilde binanın üst katı, dolaşım ve ticari eğitim koridoru boyunca odaklanmış, hasta eğitim alanları, konferans ve eğitim alanları ile lobiler, salonlar ve sirkülasyon alanları da dahil olmak üzere şeffaftır.

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda, her seviyeden erişime sahip, gölgeli bir çatı terası ve bahçe, projenin sağlık ve sağlıklı yaşam odağına katkıda bulunmakta, çünkü bu dış alan fiziksel terapi ve rehabilitasyon için programlanmıştır. Binaya ait tüm park ve hizmetler, aktif bina bileşenleri, sokak, kaldırım ve çatı bahçesine erişimi maksimuma çıkarmak için iç katlarda yer almaktadır.

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri : Mimdap

 

2 Yorum
  1. çok rahat çizgilerle ve bu denli serbest bir formu geometrik yakalamak müthiş…

    Özcan Yücel | 24 October 2018

  2. Uzun zaman oldu, lüzumsuz çatıların, farklılaşma çabasındaki katların, kentine uyumsuz vurdum duymaz yapının dergilerde boylu boyunca uzanmasını yazmayalı.

    Azmi Açıkdil | 5 November 2018


Yorum yazmak için


Norman Foster, Paris’in Notre Dame Katedrali’ne yedek bir kulenin tasarımı için uluslararası rekabete girerek, katedralin yıkık çatısının yerine bir cam ve çelik hazne önerdi.           İngilizce yayın The Times’ın röportajına göre Foster, ateşe dayanıklı katedral için yeni bir “hafif ve havadar” çatı vizyonunu oluşturdu. Önceki çatı katı alanı 12. yüzyıla kadar [...]
ARŞİV
Subscribe