Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Üniversiteler şantiyeye döndü
Share 11 October 2018

Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nde eğitim sürdürülemez hale geldi. Akademisyen ve öğrenciler, okullarında hareket edecek alan bulamadıklarını ifade etti.

 

 

 

 

Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nde, yerleşkelerde devam eden inşaatlar nedeniyle eğitim, güçlükle sürdürülebiliyor. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi binasında sürdürülen çalışmalar fakülteyi şantiye sahasına çevirdi.

Dekan Ersin Özarslan’ın imzasıyla öğretim üyelerine gönderilen yazıda, “Yeni binamıza taşınmak üzere odalarınızda bulunan tüm özel eşyalarınızı en kısa sürede toplamanız hususunda bilgilerinizi rica ederim” denildi.

 

AKademisyen ve öğrenciler, yerleşkenin bahçesinde gezmeye korktuklarını ifade etti. Bazı derslikler kullanıma kapatılırken kalan dersliklerde yaşanan yığılma nedeniyle ders süreleri azaldı. İletişim Fakültesi’ndeki hocalara, “Odalarınızı boşaltın” talimatı verildi.

 

“Kimseye faydası yok”

 
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Gürkan Pazarcı, “Bazı arkadaşlarımız inşaat tozu nedeniyle maske takarak geziyor” dedi.

 

Derslerin sürdürülmesinin oldukça zorlaştığını belirten Pazarcı, “Çalışmaların ne öğrenciye ne de öğretim üyelerine bir faydası var” dedi. İnşaatın, derslerin olduğu döneme denk gelmesini eleştiren Pazarcı, “Neden tatil dönemine denk getirilecek şekilde bir planlama yapılmadı?” diye sordu. Pazarcı, fakültenin yeni binaya taşınma sürecinin de ders döneminin ortasına denk getirildiğini söyleyerek “Bunların daha önceden planlanması gerekirdi” ifadesini kullandı.

 
Ödeneğin gecikmesi nedeniyle derslerin başladığı zamana denk geldiği ileri sürülen inşaat çalışmaları Ankara Üniversitesi’nde de olumsuz etkisini hissettirdi. Üniversitenin Cebeci yerleşkesinde bulunan Eğitim Fakültesi kantini, tadilat nedeniyle kapatıldı.

 

 

***

 

Maliyet 6 milyar TL iddiası

 

 

GÜ İletişim Fakültesi’nde devam eden tadilatın maliyetinin 6 milyar TL olduğu iddia edildi. Üniversite yönetimi, Türkiye’nin sayılı televizyon stüdyolarından birine sahip olan İletişim Fakültesi’nin taşınmasının ardından stüdyonun akıbetinin ne olacağına ilişkin bilgi vermedi.

 

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


BETONDAKİ İHMAL: Kapıdaki Tehlike (1)     21 kişiye mezar olan 3 katı kaçak Yeşilyurt Apartmanı, İstanbul başta olmak üzere ülke genelindeki riskli binaları gözler önüne serdi. Yüz binlerce denetimsiz yapının imar affı kapsamına alınmasıyla, yeni facialara davetiye çıkarılıyor…         İstanbul Kartal’da geçen hafta 21 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan 3 katı [...]
ARŞİV
Subscribe