Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
TSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ”Basamaklar”ın beşincisine TSMD Mimarlık Merkezi yine ev sahipliği yapıyor.
Share 26 September 2018

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından beşincisi düzenlenen TSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ”Basamaklar”, Dalsan sponsorluğunda Dünya Mimarlık Günü etkinlikleri kapsamında 5 Ekim’de TSMD Mimarlık Merkezi’nde açılıyor.

 

 

 

 

 

Öğrenci sergisi ile öncelikle mimarlık bölümü öğrencilerine TSMD Mimarlık Merkezi’ni tanıtmak, benimsetmek, farklı okulların mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek etkileşimlerini sağlamak ve böylece mimarlık eğitimine ve ortamına katkıda bulunmak amaçlanıyor.

 

 

”Basamaklar 2018” Sergisi, Ankara üniversitelerinin mimarlık bölümü öğrencilerinin yaratıcı önerileri ve çalışmalarını sizlerle buluşturuyor. Sergide, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi olmak üzere 7 üniversitenin mimarlık bölümü öğrencilerinin projeleri yer alıyor. Bu sene yurtdışından misafir üniversite, Tayvan’dan Shih Chien Üniversitesi oldu.

 

 

Dünya Mimarlık Günü’nü kutlayacağımız, tüm mimarlık camiasının davetli olduğu açılış 5 Ekim 2018 tarihinde saat 19:00’da TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapılıyor.

 

 

Sergi, 8 – 31 Ekim 2018 tarihlerinde (hafta içi, saat 10:00 – 19:00 arasında) TSMD Mimarlık Merkezi’nde gezilebilir.

 

 

Sergi Tasarımı

 

 

TürkSMD Öğrenci Komisyonu
Atılım Üniversitesi

M. Yasir Gözalan
Merter Acar Zinkçi

 

 

Başkent Üniversitesi

Zeynep Sertkaya

Şafak Binici
Efe Ovacık

 

 

TürkSMD adına yürütücü
Tülin Çetin

 

 

Sergi hakkında detaylı bilgi için:
TSMD Mimarlık Merkezi
Eskişehir Yolu 7. Km  No:164
Kentpark AVM Arka Cephesi
Çankaya – ANKARA
T : +90 312 468 66 38 – 219 94 08
F : +90 312 427 75 20


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe