Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
1 OTEL PARİS
Share 19 September 2018

Tasarım: Kengo Kuma & Associates

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paris-Rive Gauche bölgesinde demiryollarının üzerinde iddialı bir gelişmenin parçası olan bu proje, semt için bir dönüm noktası olmayı amaçlayan sürdürülebilir ve yenilikçi bir konaklama binasıdır.

 

 

 

 

 

 

 
Cadde boyunca tekrarlanan hacimler bağlamında, tasarım stratejimiz, gökyüzünün caddeye inmesini sağlayacak doğal erozyon ile oluşturulan bir heykel şekli oluşturmaktı. Hacimdeki çalışma, ahşap yapının modülerliği ile tanımlanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parçacıklar olarak, dağınık cephe panelleri hacimsel ayrışma ile birlikte binanın şeklini bulanıklaştırır. Ahşabın sıcak maddeselliği, metal panellerin yumuşatıcı yansıması ve hava temasıyla birleştirilir. Bina ışıkla canlanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Avenue de France’ın yoğun kentsel bağlamında, şehir için yeşil bir akciğer yaratma ihtiyacını hissettik. Doğa, tüm duyuların uyandığı samimi halk bahçesine çevrilen, planın merkezinde yer bulur. Çeşitli seviyelerde çoklu teraslar ve asma bahçeler, hem dışarıdan hem de otelin içinden benzersiz bir şekilde algılanacaktır. Cephenin derinliği, odalar için rahat bir mahremiyet oluşturmanın yanı sıra, revize edilmiş Parisli balkonlarla birlikte çeşitli yerel bitkilere de yer vermektedir.

 

 

 

 

Çok yoğun olan cadde ile güneydeki yeşil mesire arasındaki bağlantıyı güçlendiren kamu bahçesi, Milli Kütüphane’nin bahçesine yakın olacak ve bölgenin cazibesini artıracaktır.

 
Yer: Paris
Büyüklük: 13.000 m2
Tamamlanma: 2022
Proje Ekibi: Matthieu Wotling
Miruna Constantinescu
Hagai Ben Naim
Nicolas Cazali
Paolo Amato

 

 

 
Kaynak: www.architectmahazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. cephelerin ele alınışı binayı muhteşem bir farklılığa taşımış. çok başarılı.

    Mümtaz Çevikkan | 19 September 2018


Yorum yazmak için


Tasarım: 3XN Danimarkalı firma 3XN, Toronto’daki global emlak firması Hines için 10 katlı, çapraz lamine ahşap yapı tasarlıyor.       Global gayrimenkul, geliştirme ve yönetim şirketi Hines, Minneapolis’te (şu anda Katerra’nın sahip olduğu) yerel firma Michael Green Architecture tarafından tasarlanan 24.5 milyon dolarlık T3 binasını 2016′da açtığında, yedi katlı, 20.000 metrekarelik yapı Amerika Birleşik [...]
ARŞİV
Subscribe