Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
1 OTEL PARİS
Share 19 September 2018

Tasarım: Kengo Kuma & Associates

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paris-Rive Gauche bölgesinde demiryollarının üzerinde iddialı bir gelişmenin parçası olan bu proje, semt için bir dönüm noktası olmayı amaçlayan sürdürülebilir ve yenilikçi bir konaklama binasıdır.

 

 

 

 

 

 

 
Cadde boyunca tekrarlanan hacimler bağlamında, tasarım stratejimiz, gökyüzünün caddeye inmesini sağlayacak doğal erozyon ile oluşturulan bir heykel şekli oluşturmaktı. Hacimdeki çalışma, ahşap yapının modülerliği ile tanımlanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parçacıklar olarak, dağınık cephe panelleri hacimsel ayrışma ile birlikte binanın şeklini bulanıklaştırır. Ahşabın sıcak maddeselliği, metal panellerin yumuşatıcı yansıması ve hava temasıyla birleştirilir. Bina ışıkla canlanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Avenue de France’ın yoğun kentsel bağlamında, şehir için yeşil bir akciğer yaratma ihtiyacını hissettik. Doğa, tüm duyuların uyandığı samimi halk bahçesine çevrilen, planın merkezinde yer bulur. Çeşitli seviyelerde çoklu teraslar ve asma bahçeler, hem dışarıdan hem de otelin içinden benzersiz bir şekilde algılanacaktır. Cephenin derinliği, odalar için rahat bir mahremiyet oluşturmanın yanı sıra, revize edilmiş Parisli balkonlarla birlikte çeşitli yerel bitkilere de yer vermektedir.

 

 

 

 

Çok yoğun olan cadde ile güneydeki yeşil mesire arasındaki bağlantıyı güçlendiren kamu bahçesi, Milli Kütüphane’nin bahçesine yakın olacak ve bölgenin cazibesini artıracaktır.

 
Yer: Paris
Büyüklük: 13.000 m2
Tamamlanma: 2022
Proje Ekibi: Matthieu Wotling
Miruna Constantinescu
Hagai Ben Naim
Nicolas Cazali
Paolo Amato

 

 

 
Kaynak: www.architectmahazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. cephelerin ele alınışı binayı muhteşem bir farklılığa taşımış. çok başarılı.

    Mümtaz Çevikkan | 19 September 2018


Yorum yazmak için


Türk siyasi tarihinde simgesel öneme sahip Yassıada’nın tartışmalı bir mimari projeyle ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak imara açılarak düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda sona gelindi.           Sit alanı olması gereken adanın yeni yayınlanan fotoğraflarında bin 200 kişilik caminin yanında otel, bungalov ve restoran inşaatları yer alıyor.     27 Mayıs 1960 darbesinin ardından adada [...]
ARŞİV
Subscribe