Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
1001 Su Sokağında Karma Kullanım…
Share 14 September 2018

Tasarım: CookFox Architects

 

 

 

 

 

1001 Water Street, COOKFOX Architects tarafından tasarlanan yaklaşık 37.000 metrekarelik ofis alanına sahip, 20 katlı karma kullanımlı bir bina olacak.

 

 

Water Street ve Channelside Drive’ın kuzeydoğu kesiştiği noktada yer alan 1001 Water Street, Güney Florida’daki Morsani Tıp Fakültesinin bitişiğinde yer almaktadır ve yemyeşil bir plaza binaları birbirine bağlamaktadır.

 

 

Nelson Byrd Woltz Peyzaj Mimarları tarafından tasarlanan plaza, Florida ekosistemindeki yerini benimsemekte ve aynı zamanda komşu binalar arasındaki kamusal alanı eş zamanlı olarak yapılandırmakta ve uyumlaştırırken bölgenin eşsiz ekolojisinin önemli yönlerini ortaya koymaktadır.

 

 

Doğal malzeme, doğal ışık, bitki örtüsü, doğa manzarası ve doğal dünyanın diğer deneyimlerini modern yapılı çevreye dahil eden COOKFOX Architects’in imzalı biyofilik tasarıma, 1001 Water Street, insanları doğa ile birleştirmek için tasarlanıyor. Biyofilik tasarımın stresi azalttığı, yaratıcılığı ve düşüncenin netliğini arttıracağı, iyi oluşu iyileştirdiği ve iyileşmeyi hızlandırdığı gösterilmiştir.

 

 

Dokuz çift yükseklikte dış teraslar binanın cephesini süsleyecek, insanların iş günü içinde dışarı çıkıp doğa ile etkileşime girecekleri alan yaratırken, geniş tavandan tabana pencereler bol doğal ışık alan ofisleri sular altında bir görüntüyle insanları açık havada hissettirecektir. Binada ayrıca kiracılar için etkinlik alanına sahip geniş bir çatı terası da olacak.

 

 

Büyük toplantılar ve öğrenme fırsatlarına ev sahipliği yapacak konferans alanı bulunmaktadır. Toplulukların küçük buluşmalara bağlanabileceği esnek odalar, emziren anneler için özel bir anne odası ve beslenme bilgisi ve yemek pişirme dersleri için bir gösteri mutfağı, 1001 Water Street Ayrıca Su Caddesi Tampa sağlıklı yaşam merkezi merkezine, kiracılar için bir mahalleye ve büyük mahalleye ev sahipliği yapacak.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

 

1 Yorum
  1. neymiş, bilenler iyi yapıyormuş. inşaat ve mimarlık kültür birikimi meselesiymiş. bizimkilere bakalım bir hiç benziyor mu???

    cevat gündoğan | 15 September 2018


Yorum yazmak için


BETONDAKİ İHMAL: Kapıdaki Tehlike (1)     21 kişiye mezar olan 3 katı kaçak Yeşilyurt Apartmanı, İstanbul başta olmak üzere ülke genelindeki riskli binaları gözler önüne serdi. Yüz binlerce denetimsiz yapının imar affı kapsamına alınmasıyla, yeni facialara davetiye çıkarılıyor…         İstanbul Kartal’da geçen hafta 21 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan 3 katı [...]
ARŞİV
Subscribe