Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Aarhus Limanı Banyosu
Share 8 August 2018

Tasarım: Bjarke Ingels Grubu (BIG)

 

 

 

 

 

 

Danimarka’nın en kalabalık ikinci şehri olan yeni bir liman banyosu, Bjarke Ingels Group’un kendi ülkesindeki ilk markası değil.

 

 

 

 

 
2003 yılında BIG, en kalabalık şehir için Kopenhag Limanı Hamamı’nı tamamladı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 2007 En İyi Kamu Dinlence Tesisi’ne layık görülen bir projeydi. Temmuz ayı başlarında açılan Aarhus Harbour Hamamı (gösterilmektedir) yüzme ve dalış için çeşitli derinliklerde üç havuzun yanı sıra 50 metrelik bir havuz daha sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 
Yaz sporcuları, Danimarkalı firma Gehl Architects ile BIG tarafından tasarlanan çoklu kullanımlı proje olan AARhus yapımını da görebilirler.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. şiir gibi

    asuman ergin | 8 August 2018


Yorum yazmak için


Tasarım: EwingCole       20.000 metrekarelik, eliptik şekilli “Unisphere”, ABD’deki en büyük sürdürülebilirlik açısından site gücü net sıfır ticari binadır. Pulmoner hastalık, kalp yetmezliği ve organ nakli için klinik operasyonlara ve silico moleküler biyolojisine – sanal bir ilaca geliştirme laboratuvarı olarak ev sahipliği yapmaktadır.     Bu akıllı bina, çoklu sürdürülebilirlik stratejilerinden yararlanır. Operasyonel [...]
ARŞİV
Subscribe