Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Aarhus Limanı Banyosu
Share 8 August 2018

Tasarım: Bjarke Ingels Grubu (BIG)

 

 

 

 

 

 

Danimarka’nın en kalabalık ikinci şehri olan yeni bir liman banyosu, Bjarke Ingels Group’un kendi ülkesindeki ilk markası değil.

 

 

 

 

 
2003 yılında BIG, en kalabalık şehir için Kopenhag Limanı Hamamı’nı tamamladı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 2007 En İyi Kamu Dinlence Tesisi’ne layık görülen bir projeydi. Temmuz ayı başlarında açılan Aarhus Harbour Hamamı (gösterilmektedir) yüzme ve dalış için çeşitli derinliklerde üç havuzun yanı sıra 50 metrelik bir havuz daha sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 
Yaz sporcuları, Danimarkalı firma Gehl Architects ile BIG tarafından tasarlanan çoklu kullanımlı proje olan AARhus yapımını da görebilirler.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. şiir gibi

    asuman ergin | 8 August 2018


Yorum yazmak için


Çanakkale Boğazı’nın güvenliğini sağlaması için 1892 yılında yapılan Hamidiye Tabyası’nı restore eden Kültür ve Turizm Bakanlığı, birden çok hataya imza attı. İsimler, rütbeler, tarihler birbirine karıştırıldı. Tabyanın betona dönen görüntüsü de tepki çekiyor.         II. Abdülhamit tarafından 1892 yılında Çanakkale Boğazı’nın güvenliğinin sağlanması amacıyla yaptırılan Anadolu Hamidiye Tabya’sını restore eden Kültür ve [...]
ARŞİV
Subscribe