Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Eskişehir’de “millet bahçesi” için stadın yıkımına başlandı
Share 6 August 2018

AA – Eskişehir’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Atatürk Stadı’nın “millet bahçesi”ne dönüştürülmesi kararının ardından yıkım ekibi çalışmalara başladı.

 

 

 

 

 

Stadın yıkımı için gerçekleştirilen ihaleyi kazanan müteahhit Hüseyin Dinç, anlaşma gereği 90 günde tamamlanması gereken yıkımı daha erken bitirmeyi planladıklarını söyledi.

 

 

 

 

 

Dinç, stadın yıkım ihalesine çocuğunun baskısıyla girdiğini ifade ederek, “Oğlum, babam ve ben fanatik bir Eskişehirspor taraftarıyız. Oğlum ihalenin olacağını öğrenince, ‘Baba bu ihaleyi kesinlikle al’ dedi. İhaleyi en fazla fiyatı vererek, açık artırmada aldık.

 

 

 

 

 

Çok anılarımız geçti burada. En azından kendi tarihimizi kendimiz yıkalım dedik” dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet


Yorum yazmak için


İTܒnün mühendislik eğitimi verilen iki kampüsünün yer aldığı tarihi Gümüşsuyu ve Maçka binalarının satışı için Rektörlük tarafından Anıtlar Kurulu’na başvuruda bulunulduğu öne sürüldü.       İTÜ’nün mühendislik eğitimi veren iki kampüsünün bulunduğu tarihi binalardan Gümüşsuyu Kışlası da Maçka gibi Balyan kardeşlerin eseri / Fotoğraf: nenerede.com İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) ait Gümüşsuyu ve Maçka binalarının [...]
ARŞİV
Subscribe