Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Bedford Meydanı Projesi
Share 16 July 2018

Tasarım: Centerbrook Architects and Planners

 

 

 

 

 

 

 

 

Centerbrook, Westport, Connecticut şehir merkezinin giriş kapısı olarak hizmet vermek üzere iki ikonik binanın yeniden kullanımını içeren karma kullanımlı bir proje olan Bedford Square’i tasarladı.
Bu gelişme, tarihi kent merkezini, yüksek kaliteli perakende, konut, ofis, restoran ve toplum buluşma alanları ile canlandıracaktır. Proje, Main Street ve Boston Post Road’un köşesinde, muhtelif yapıların sökülmesi ve değiştirilmesi ile birlikte, görkemli bir Bedford Binası ve Merkezi İtfaiye Binası’nın yenilenmesini ve restorasyonunu kapsamaktadır.

 

 

 

 


Bu binaların yerine, ticari kullanımların, çok ihtiyaç duyulan yerleşim birimlerinin ve yeraltı otoparkının akıllı ve tarihsel olarak hassas bir düzenlemesi söz konusudur. Kompleks ayrıca kamusal toplanma alanları, kamu avluları, ağaçlıklı kaldırımlar ve yaya geçitlerini birbirine bağlamaktadır.

 

 

 

 


Tudor tarzı Bedford Binası, 1923′te önemli bir iş idaresi ve hayırsever olan Edward Thomas Bedford tarafından, Westport topluluğuna bir YMCA olarak amaca yönelikdi. Tarihi binanın ve bitişiğindeki itfaiyenin çekiciliği ve bütünlüğü, projenin mimari tonunu, karakterini ve ölçeğini belirlemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Centerbrook’un eklemeleri, sitenin ölçeği, şehir merkezi çekirdeği ve komşuları ile birlikte bu sevilen estetiğin modern bir uzantısıdır. Konut üniteleri, üst katları, meydan ve şehir merkezini gören çatı katları ile kaplamaktadır. 160 bin metrekarelik yeniden yapılanma projesini hayata geçiren Bedford Associates, 40 bin metrekarelik Bedford Binası’nı imal etmek için ulusal perakendeci Anthropologie & Co.’ya demirci kiracı olarak güvence verdi. Roma trattoria Amis daha sonra Merkezi İtfaiyenin yanındaki kapıyı açtı. Perakende kiracıların artan listesi: Barbour, HSBC Bank, M.Eat, Nic + Zoe, Savannah Bee, Serena & Lily, Whip Salon ve Williams Sonoma.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri:Mimdap

 


Yorum yazmak için


Erdoğan’ın, “Biz bu şehre ihanet ettik” dediği İstanbul’u 25 yılda enkaza çevirdiler. Silueti, yeşil alanları, havası, tarihi yok edildi. Dünyada en çok trafik sıkışıklığı olan kentler listesinde 2’nci sırada. Megakent, hem en stresli şehirlerden biri, hem de çok pahalı. Sahip olduğu yeşil alanla ise sıralamalarda sonuncu.           Yenilenen İstanbul seçimi için [...]
ARŞİV
Subscribe