Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Selgas Cano Pavyonu
Share 10 July 2018

Triennale Brugge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Selgascano pavyonu, Brugge Triennale için bir yüzme tesisidir. Bruges kenti tarafından işletilen ve Coupure denilen kanalda yüzen, esas olarak yüzme ve yüzme için bir platform olarak hizmet etmekte ve kanal suyuna yeni bir erişim sağlamaktadır. Çevresindeki tüm komşuları için etkinlik ve buluşma yeri de sunmaktadır. Kurulum, bir binada daha önce hiç kullanılmamış bir pembe-turuncu floresan vinil ile kaplanmış çelik çubuk yapısından oluşmaktadır. Çelik yapı ve plastik cilt, bir diğerinden ayrılmaz bir şeydir. Tamamen el yapımı bir işlemde, son şekli elde etmek için gerekli olan kaynak ve gerdirme malzemelerinde yerinde oluşturulmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu su geçirmez yapı, kanal suyuna atlamak için sarı bir ahşap yüzer platform ile devam ediyor. Işık, cildin içinden geçerek eski şehrin alışılmışın algısını değiştiren dolambaçlı bir atmosfer yaratır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: SHoP Architects                 New York City merkezli SHoP Architects, bugün Honduras’taki Tegucigalpa’daki Yeni Elçilik Bileşeni (NEC) için ilk sergileri ortaya çıkardı. SHOP, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ABD Denizaşırı Yapım Operasyonları Dairesi (OBO) tarafından 2013 yılında, ABD’nin ruhunu ve en yüksek değerlerini somutlaştırırken ve iletirken, karmaşık operasyonel ihtiyaçlarını karşılayacak [...]
ARŞİV
Subscribe