Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Politeknik: Çorlu’daki katliamın sorumlusu Ulaştırma Bakanlığı
Share 9 July 2018

Politeknik Çorlu’daki tren kazası ile ilgili yaptığı açıklamada “Teknik gereklilikleri, şartnameleri yok sayarak ‘proje’ yapan, ihaleyi verdiği müteahhitlerinin kontrolünü, denetimini yapmayan Ulaştırma Bakanlığı katliamın sorumlusudur!” dedi.

 

 

 

 

Politeknik Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Uzunköprü-Halkalı seferini yapan trenin devrilmesi üzerine açıklama yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan Politeknik, 10 kişinin yaşamını yitirdiği, 73 kişinin yaralandığı kaza ile ilgili “Teknik gereklilikleri, şartnameleri yok sayarak ‘proje’ yapan, ihaleyi verdiği müteahhitlerinin kontrolünü, denetimini yapmayan Ulaştırma Bakanlığı katliamın sorumlusudur!” dedi.

 

 

ÇORLU’DA TREN KAZASI: 5 VAGON DEVRİLDİ, 10 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ, 73 KİŞİ YARALANDI

 

 

Politeknik’in açıklaması şöyle:

 

 

 

 

Tren ray hattı: raylar, rayları taşıyan travers ve bunları taşıyan ve sağlam bir zemin üzerine yerleştirilmiş balastlardan oluşur.

 

 

 

 

 

Eski bir menfez üzerine sonradan yapılmış bir dolgu yerle bir oluyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak : sendika62.org


Yorum yazmak için


İngiliz mimar, endüstriyel tasarım alanındaki yaşam boyu başarı ödülü aldı. Editör: Ayda Ayoubi     İyi Tasarım Ödülleri’nin düzenleyicileri, Chicago Athenaeum: Mimari ve Tasarım Müzesi ve Avrupa Mimarlık Sanat Tasarım ve Kentsel Çalışmaları Merkezi, İngiliz mimar Norman Foster, Hon. FAIA, Londra merkezli Foster + Partners’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak 2018 Amerikan Tasarım Ödülü’nü [...]
ARŞİV
Subscribe