Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Politeknik: Çorlu’daki katliamın sorumlusu Ulaştırma Bakanlığı
Share 9 July 2018

Politeknik Çorlu’daki tren kazası ile ilgili yaptığı açıklamada “Teknik gereklilikleri, şartnameleri yok sayarak ‘proje’ yapan, ihaleyi verdiği müteahhitlerinin kontrolünü, denetimini yapmayan Ulaştırma Bakanlığı katliamın sorumlusudur!” dedi.

 

 

 

 

Politeknik Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Uzunköprü-Halkalı seferini yapan trenin devrilmesi üzerine açıklama yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan Politeknik, 10 kişinin yaşamını yitirdiği, 73 kişinin yaralandığı kaza ile ilgili “Teknik gereklilikleri, şartnameleri yok sayarak ‘proje’ yapan, ihaleyi verdiği müteahhitlerinin kontrolünü, denetimini yapmayan Ulaştırma Bakanlığı katliamın sorumlusudur!” dedi.

 

 

ÇORLU’DA TREN KAZASI: 5 VAGON DEVRİLDİ, 10 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ, 73 KİŞİ YARALANDI

 

 

Politeknik’in açıklaması şöyle:

 

 

 

 

Tren ray hattı: raylar, rayları taşıyan travers ve bunları taşıyan ve sağlam bir zemin üzerine yerleştirilmiş balastlardan oluşur.

 

 

 

 

 

Eski bir menfez üzerine sonradan yapılmış bir dolgu yerle bir oluyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak : sendika62.org


Yorum yazmak için


Tasarım: SHoP Architects                 New York City merkezli SHoP Architects, bugün Honduras’taki Tegucigalpa’daki Yeni Elçilik Bileşeni (NEC) için ilk sergileri ortaya çıkardı. SHOP, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ABD Denizaşırı Yapım Operasyonları Dairesi (OBO) tarafından 2013 yılında, ABD’nin ruhunu ve en yüksek değerlerini somutlaştırırken ve iletirken, karmaşık operasyonel ihtiyaçlarını karşılayacak [...]
ARŞİV
Subscribe