Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Tren faciası 24 cana mal oldu!
Share 9 July 2018

Tren faciasında skandal: Seçimden 3 gün önce iptal edilen ihale 24 cana mal oldu.

 

 

Çorlu’da meydana gelen tren faciasına ilişkin çok ciddi bir skandal gündeme geldi. 11 Haziran’da hattın bakımı için ihaleye çıkıldı. Ancak ihale seçimden 3 gün önce iptal edildi. Gerekçesinin ödenek tahsis emrinin bir türlü çıkmamış olması olduğu iddia ediliyor.

 

 

 

 

Tekirdağ Çorlu ‘da meydana gelen ve son açıklamalara göre 24 yurttaşın yaşamını yitirdiği ve 318 yurttaşın da yaralandığı  tren kazasına ilişkin çarpıcı bir detay daha var. Kazanın aşırı yağmur nedeniyle rayların altındaki toprağın boşalması olduğu iddia edilmişti.Kazanın meydana geldiği  İstanbul Halkalı- Tekirdağ Muratlı arasındaki tren yolunun bakımı için Devlet Demir Yolları 11 Haziran tarihinde ilan vererek, 6 Temmuz’da yapılacak olan ihaleyi duyurdu.

 

 

Seçimden 3 gün önce iptal edildi.

 

 

Tren yolundaki bakımın yapılması için çıkılan ihale 21 Haziran 2018′de iptal edildi. İddiaya göre ihalenin iptal nedeni ödenek olmaması. İşte ihalenin ilanı ve iptal duyurusu;

 

 

 

İhalenin iptal nedenine gelince; Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı ancak ihalenin ödenek tahsis emrinin bir türlü çıkmaması nedeniyle iptal edildiği öne sürüldü.

 

 

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet

1 Yorum
  1. Söylenecek söz yok gerçekten. Bu ülkede yaşıyoruz ve bütün salaklıklara maruz kalıyoruz. Yeni yapılan tren yoluna bakın hele. Daha altından su geçen tren yolunu basitçe tahkim edemiyorsun da dünya bizi kıskanıyormuş da çekemiyormuş da başarılarımızdan dolayı bizimle uğraşıyorlarmış da. Ölen 24 insana ne demeli? Hepimiz benzer şekilde kaza denilen bu salaklıklarla karşılaşabiliriz ve ne hesap soracak bir mekanizma var ne de bu tür salaklıkları ortadan kaldıracak bir mantık. Bu toplum bitmiş gerçekten.

    ercüment yula | 10 July 2018


Yorum yazmak için


AIA Altın Madalyalı Glenn Murcutt,  MPavilion 2019′u Tasarlayacak Yıllık pavyonun altıncı yinelemesinin bu kasım ayında halka açılması planlanıyor. Editör:  Ayoubi     Anthony Browell Glenn Murcutt   Kamu mimarisi ve tasarım projelerini destekleyen, Avustralya merkezli  Melbourne’da bulunan Naomi Milgrom Vakfı, bugün Avustralya’lı mimar Glenn Murcutt, Hon’u görevlendirdiğini duyurdu. FAIA, altıncı yıllık MPavilion’u Glenn Murcutt tasarlayacak. [...]
ARŞİV
Subscribe