Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
4 otele 45 milyon lira
Share 9 July 2018

TURİZME yeni bir konsept kazandırmak için yola çıkan Muzaffer Yıldırım, The Stay markası ile hızlı bir büyüme yakaladı. İlk otelini geçtiğimiz yıl eylül ayında Alaçatı’da açan The Stay, İstanbul’daki 3 House Otel’i de bünyesine kattı.

 

 

 

 
Toplamda 4 otele ulaştıklarını anlatan The Stay Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım, “Alaçatı ve İstanbul’daki otellere 45 milyon TL yatırdık. Amacımız turizm sektörüne yeni bir otel sunmak değildi. Bir felsefesi olan ve aynı zamanda eğlence sektörünün de ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir konsept kurgulamaktı. The Stay Alaçatı, eski bir deponun otel ve festival alanına dönüştürülmüş hali. Toplam 24 adet odası bulunuyor. Kış aylarında da Alaçatı’ya konser, tiyatro gibi farklı keyifler katacak” dedi.

 

 

12 AY AÇIK KALACAK

 

 

Turizmin artık yeni taleplere cevap vermesi gerektiğinin altını çizen Muzaffer Yıldırım, şöyle konuştu: “Biz otelci olmak için turizme girmedik. Çok farklı bir şey yapabileceğimizi gördük ve sektöre adım attık. Sektöre yeni bir felsefe kazandırmak istedik. Dizayna çok önemli yatırımlar yaptık. Alaçatı’daki oteli 1 Eylül’de açtık. Ben oteli açtım ve kapamadım. Kışın da personel eğitimlerimiz oldu ve otel açık kaldı. İngilizce, hijyen ve hizmet eğitimlerimiz oldu. Alaçatı’daki otelimiz 12 aylık bir otel. Burada konserler düzenleniyor, tiyatro gösterileri yapılıyor. Yani sadece turizm odaklı değil kültür ve sanat ağırlıklı bir konseptimiz var. 7 yıl önce aldık burayı. Sürekli projeler geliştiriyordum. İstanbul’da da House Grup ile görüşmelerimiz oldu ve sonunda Hotel The House Bosphorus, Nişantaşı ve Çukurcuma artık The Stay markası ile hizmet veriyor.”

 

 

20 OTELE ULAŞIRIZ

 

 

Bu sezon turizm sektörünün zirve yapacağını anlatan Muzaffer Yıldırım, “Turizm sektörü en kötü günlerini yaşarken yatırım kararı aldık. Çünkü Türkiye’nin turizm potansiyeli müthiş. Bugün bizim otellerimizde ortalama otel fiyatları 150 Euro ile 250 Euro arasında değişiyor. 5 yıl sonra The Stay markasının 20’ye ulaşacağını hedefliyorum. Türkiye’de turizmin altın yılı 2013, 2014 yıllarıydı. İstanbul’da oda fiyatlarını ortalaması 500-600 dolar civarındaydı. Bu fiyatlar artacaktır” dedi.

 

 

TAVUK ÇİFTLİĞİ

 

 

Dünya turizmindeki trendlere dikkat çeken Muzaffer Yıldırım, “Birçok ülkede eski yapıların otele dönüştüğünü görüyoruz. Bu bazen bir fabrika bazen bir itfaye binası bazen ise bir şirketin genel merkezi oluyor. Yani artık tatilcilerin talebi farklı konseptler ve yapılar oluyor. Alaçatı’da önümüzde ki sene bir tavuk çiftliğini inanılmaz bir konsept ile otele çevireceğiz. Bodrum’da bize gelen projeler var, bunlara da bakacağız. İtalya, Fransa ve İspanya gibi ülkelerde küçük köyler var. Bu ülkeler turizmden inanılmaz para kazanıyor. Türkiye bunu yapabilecek potansiyele sahip” diye konuştu.

 

 

5 ŞEHİRDE ÇALIŞIYORUZ

 

 

THE Stay markasını yurtdışına açacaklarını anlatan Muzaffer Yıldırım şöyle konuştu: “Şu anda 4 otelimiz var. New York, Londra, Berlin, Atina ve Roma hedef şehirler arasında. Bu 5 şehir üzerine proje çalışıyoruz. Buralarda Türk ve yabancı yatırımcıların olduğu projeler geldi. Franchise vermek istemiyoruz. Çünkü bugün büyük markalar tadında hizmet vermiyoruz. Daha butik ama bir felsefesi olan ve sadece turizm odaklı değil aynı zamanda eğlence sektörüne hitap eden bir konseptimiz var. Büyük oteller de artık butik otelleri satın alıyor.”

 

 

 

 

Kaynak : Hürriyet


Yorum yazmak için


AIA Altın Madalyalı Glenn Murcutt,  MPavilion 2019′u Tasarlayacak Yıllık pavyonun altıncı yinelemesinin bu kasım ayında halka açılması planlanıyor. Editör:  Ayoubi     Anthony Browell Glenn Murcutt   Kamu mimarisi ve tasarım projelerini destekleyen, Avustralya merkezli  Melbourne’da bulunan Naomi Milgrom Vakfı, bugün Avustralya’lı mimar Glenn Murcutt, Hon’u görevlendirdiğini duyurdu. FAIA, altıncı yıllık MPavilion’u Glenn Murcutt tasarlayacak. [...]
ARŞİV
Subscribe