Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Validebağ Konakları Satış Ofisi
Share 4 July 2018

Tasarım: Studio Vertebra

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul’da bulunan Dap İnşaat’ın Validebağ Konakları Projesi için İstanbul merkezli tasarım ofisi Studio Vertebra tarafından tasarlanan Validebağ Konakları Satış Ofisi, 730 m2 inşaat alanına sahip.

 

 

 

 

 

 

 
Validebağ Konakları Satış Ofisi, sadece konutun değil, aynı zamanda ikamet edecekleri bir ev sahibi olmayı da planlamakta olanlara dikey formu ve özel tasarımıyla satış ofisleri arasında fark yaratıyor. Satış ofisleri, doğaları gereği kısa ömürlü yapılar olduğundan, Validebag Konakları Satış Ofisi’nin tasarımının dikkat çekmesi hedefleniyor.

 

 

 

 

 

 

 
Ofis, mevcudiyetini sadece dikey olarak inşa edilmiş formuyla hissettiren bir tasarım kurgusu haline getirdi ve bu da bana “Bakın ben buradayım” hissi veriyor. Böylece yapının kısa ömürlü olması nedeniyle mahalleyi çekeceği hedeflenmiştir. Validebağ Konakları Satış Ofisi, kullanıcının konutu ve proje mahallesini iç mekanda algılamasına olanak sağlarken, aynı zamanda bir mahalleyi ve yöreyi de gözlemlemek için bir ev satın almayı düşünen kişilere olanak sağlamaktadır.

 

 

 

 

 
Böylelikle kullanıcı sadece evi değil, aynı zamanda çevre yerleşimini de da yaşayacaktır. Validebağ Konakları Satış Ofisi’nde inşa edilen teras alanı, ilgili tarafların Validebag Korusu ve Tarihi Adile Sultan Sarayı manzarasına tanık olmaya imkan tanımaktadır.

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

2 Yorum
  1. Geçici yapı diye yapılmış da sonra sökülecekmiş de, siteyi yukarıdan görme imkanı tanıyormuş da… Tamam da tam Adile Sultan Kasrının karşısında ne zamandır duruyor ve ayarsızlığı, yakışıksızlığı, saygısızlığı ile hepimizi rahatsız ediyor. Kim izin veriyor diyorum bunlara?

    Sermihan Solmaz | 5 July 2018

  2. bu DAP inşaat göze batmayı, farklı bir şey denemeyi seviyor, inşaat sermayesinin kültürü bu.

    nurgül aydın | 5 July 2018


Yorum yazmak için


AIA Altın Madalyalı Glenn Murcutt,  MPavilion 2019′u Tasarlayacak Yıllık pavyonun altıncı yinelemesinin bu kasım ayında halka açılması planlanıyor. Editör:  Ayoubi     Anthony Browell Glenn Murcutt   Kamu mimarisi ve tasarım projelerini destekleyen, Avustralya merkezli  Melbourne’da bulunan Naomi Milgrom Vakfı, bugün Avustralya’lı mimar Glenn Murcutt, Hon’u görevlendirdiğini duyurdu. FAIA, altıncı yıllık MPavilion’u Glenn Murcutt tasarlayacak. [...]
ARŞİV
Subscribe