Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Sele Karşı Pompa İstasyonu…
Share 13 June 2018

Principal Riverwalk Pompa İstasyonu

Editör: Katie Gerfen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Des Moines, Iowa’daki en eski mahallelerden biri, Court Avenue Historic District’tir. Geçtiğimiz yıllarda bölge, önemli bir dönüşüm geçirdi, restoranlar, gece hayatı ve loft tarzı yaşam için bir yeni bir merkez oldu. Şehir insanları, özellikle de gençleri, şehir merkezindeki çekirdeğe geri verdi. Ancak, semtin su kıyısındaki konumu, sakin dostu koşu yollarından, bölgenin tarihi Beaux Arts mimarisinin pitoresk manzaralarına kadar her şeyi sağlarken, aynı zamanda sele eğilimli Des Moines Nehri’nden gelen yükselen suların tehdidini de beraberinde getiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

Şehrin yeni Principal Riverwalk’undaki pompa istasyonu ile taşkın kontrolünü yüksek tasarımla birleştirmeyi başaran yerel firma Substance Architecture oldu. (Madde ayrıca üç yıl önce bitişik bir kafe ve pavilyonunu tamamladı.) İstasyon, bölgede meydana gelen ve giderek artan 100 ve 500 yıllık sel olaylarını kontrol etmeye yardımcı olan 2.040 metrekarelik bir yapıda 5.5 milyon dolarlık bir altyapı içeriyor.

 

 

 

 

 

 

 

Camlı kafe komşusundan daha opak olan yapı, halen sanatçı Jun Kaneko’nun sahaya özgü eserleri dahil edilerek mahalleye karşı bir karşılama cephesi ve yüzü sunuyor. Altyapının tasarım ile daha iyi hale getirilebileceğini kanıtlamak mümkün görünmektedir.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. Bir tane böyle bir örnek görsem bu ülkede dişimi kırarım. Sele karşı yapılan pompa istasyonunu herhangi teknik bir yığın gibi de çözebilirlerdi. Bakınız ülkemiz.

    Anonymous | 16 June 2018


Yorum yazmak için


Türk siyasi tarihinde simgesel öneme sahip Yassıada’nın tartışmalı bir mimari projeyle ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak imara açılarak düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda sona gelindi.           Sit alanı olması gereken adanın yeni yayınlanan fotoğraflarında bin 200 kişilik caminin yanında otel, bungalov ve restoran inşaatları yer alıyor.     27 Mayıs 1960 darbesinin ardından adada [...]
ARŞİV
Subscribe