Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Minimalist Hazır Ev…
Share 4 June 2018

Sonoma WeeHouse
Tasarım: Alchemy Architects, home of the weeHouse® (Alchemy, LLC)

2017 Konut Mimarı Tasarım Ödülleri
280 m2 den az Özel Ev statüsü, Şeref Ödülü

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonoma WeeHouse aslında bir değil iki ev – bir ana ev ve bir misafirhane olmak üzere – Santa Rosa, Calif., Bir tepenin üzerinde, onun adını veren bağların olduğu zengin bölgenin hemen kuzeyinde ve batısında. Bu küçük, kusursuz, minimalist yapı, hava şartlarına dayanıklı çelik kaplı kutular olarak, Paul Paul, Minn. Firması Alchemy Architects tarafından ince detaylandırma ve minimalizm hakkında bir iki şeyi bilen bir müşterileri için tasarlandı.

 

 

Yapılar, Simya’nın WeeHouse modüler, prefabrik evler sisteminin bir parçası olarak tasarlandı. Ipe kaplı iç mekanı ve her iki tarafında 2,5 metrelik sürgülü cam kapı bulunan 62 metrekarelik ana yapı, Oregon’da iki parça halinde monte edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Her biri yerleşim yerine gönderilmiş olan sundurma büyük ölçüde tamamlandı. Tek bir ünite olan 30 metrekarelik konuk evi, süreci takip etti. Çelik çerçeveli modüller daha sonra, arazide hazır beton zemin üzerine yerleştirildi. Sundurma, aşağıdaki vadinin manzarasını sunan yamaçta yer alır ve jürinin dikkatini bu çarpıcı profil özel olarak çekti. Yapı ile ilgili olarak David Baker, “Çok küçük ama oldukça dramatik” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Böyle küçük ayak izleriyle, tek bir santim bile boşa harcanmaz. Ana evin yataklarının ortasındaki beyaz badanalı bir meşe yatağı, yatak odası duvarlarını oluşturan çerçeveyle ve geleneksel sallanan kapılar yerine banyo tavanına gizlilik perdesiyle donatılmıştır. Konukevinde yerleşik bir meşe gardırop depolama alanı ve banyonun duvarı olarak hizmet vermektedir. Ancak, genel olarak, minimal palet büyük etki için kullanılır. R. Michael Graham, “Doğal malzemelerin kullanımını seviyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Sonoma konutu küçük, ultra minimal modüler bir evdir. Proje yöneticisi ve müşterinin, bir mimarın kendisi olan Apple’ın Mağaza Tasarımı Direktörü tarafından tasarlanmıştır. Gnarled meşe kenarı üzerine yerleştirilmiş beton plints üzerine yerleştirilmiş iki açık kenarlı kutudan oluşur, müşterinin özel stilini ve bitirme gereksinimlerini karşılar. Birincil yapı (60 m2), hacminin ortasında beyaz badanalı meşe yatak kutusuna sahiptir. Bir tarafta açık mutfak / yemek / oturma odası, diğerinde tuvalet ve duş bulunmaktadır. Nakliye lojistiği için, bu yapı iki modül olarak tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esas olarak tamamlanmış olarak sevk edilen beraberindeki misafirhane (30 m2), birincil yapının kısaltılmış halidir. Büyük bir beyaz badanalı gardırop, banyo duvarını oluştururken, yeterli depolama ve mahremiyet sağlar.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. hem minimalist hem de prefabrik. yapılması daha uzmanca ve kolay.

    Perran Su | 12 June 2018


Yorum yazmak için


Çanakkale Boğazı’nın güvenliğini sağlaması için 1892 yılında yapılan Hamidiye Tabyası’nı restore eden Kültür ve Turizm Bakanlığı, birden çok hataya imza attı. İsimler, rütbeler, tarihler birbirine karıştırıldı. Tabyanın betona dönen görüntüsü de tepki çekiyor.         II. Abdülhamit tarafından 1892 yılında Çanakkale Boğazı’nın güvenliğinin sağlanması amacıyla yaptırılan Anadolu Hamidiye Tabya’sını restore eden Kültür ve [...]
ARŞİV
Subscribe