Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
2018 VENEDİK BİANELİ…
Share 28 May 2018

2018 Venedik Bienali Kazananları: Eduardo Souto de Moura, İsviçre, Büyük Britanya, Jan der Vylde, Rahul Mehrotra, Andra Matin

 

 

 

 

2018 Venedik Bienali’nden Yvonne Farrell ve Grafton Architects’tan Shelley McNamara’nın küratörleri, 16. Uluslararası Mimarlık Fuarı’na kazananları açıkladı. Jüri üyeleri Frank Barkow, Sofya Von Ellrichshausen, Kate Goodwin, Patricia Patkau ve En İyi Ulusal Katılım için Altın Aslan’ın galipleri Pier Paolo Tamburelli’nin yardımıyla İsviçre’ye gitti. Bu arada, Farrell ve McNamara’nın Venedik’in Arsenale’sinde küratörlüğünü yaptığı Freespace sergisinde, Eduardo Souto de Moura, Uluslararası Sergide En İyi Katılımcı için Altın Aslan’ı evine götürecek.

 

 

En İyi Ulusal Katılım
Altın Aslan: İsviçre


 

Svizzera 240 – Ev Turu

 

 

 

Ulusal pavyonlar için Altın Aslan, köşkünün “iç mekândaki kritik ölçek sorunlarını ele alırken zevkli bir sergileme” için övgü aldığı İsviçre’ye verildi.

 

 

 

Onur Mansiyonu: Büyük Britanya

Büyük Britanya Pavyonu, “Ada”

 

İngiltere Pavyonu: Ada

 

 

 

Jüri, “Ada için” Büyük Britanya’ya mansiyon ödülü verdi, “jüri, etkinliklerin bir platformu olarak boşluğu ve Freespace için bir teklif olarak kullanan cesur bir öneri” olarak belirtti.

 

 
Uluslararası Fuarda En İyi Katılımcı
Altın Aslan: Eduardo Souto de Moura

 

 

 

Eduardo Souto de Moura.

 

 

 

Freespace Sergisinde Altın Aslan, “mimarlık, zaman ve mekân arasındaki temel ilişkiyi ortaya koyan iki hava fotoğrafının eşleştirilmesinin kesinliğinden ötürü Eduardo Souto de Moura’ya layık görüldü .”

 

 
Gümüş Aslan: Jan der Vylde

 

architecten de vylder vinck taillieu.

 

 
Gelecek vaat eden genç bir katılımcı için Gümüş Aslan, “Yavaşlık ve bekleyişin mimarinin gelecekteki aktivasyona açık olmasına izin verdiği için güvene sahip bir proje için”, Jan de Vylder, Inge Vinck, Jo Taillieu’ye verildi.

 

 

Özel Mansiyon: Rahul Mehrotra

 

 

 

RMA Architects.

 

 

 
Özel bir Mansiyon Rahul Mehrotra’ya gitti, “samimiyet ve empati meselelerine hitap eden üç proje için, sosyal sınırları ve hiyerarşileri nazikçe dağıtarak” övgüde bulundu.

 

 
Özel Mansiyon: Andra Matin

 

Andra Matin.

 

 

Bir başka Özel Mansiyon da Andra Matin’e gitti ve “geleneksel yöresel yapıların malzemesi ve biçimini yansıtacak bir çerçeve sağlayan hassas bir kurulum için” kabul edildi.

 

 
Yaşam Boyu Başarı için Altın Aslan

 

 

 

 

 

 

 

Nisan ayında açıklandığı gibi, Kenneth Frampton Yaşam Boyu Başarı için Altın Aslan aldı. Bir mimarlık tarihçisi olarak yaptığı çalışma, “eşsiz bir dürüstlük duygusuyla birleştirilen olağanüstü içgörü ve zeka” için övgü aldı.

 

 

 

 

Kaynak: Arch Daily

Çeviri: Mimdap

2 Yorum
  1. bir heyecan olarak tamamlandı bu seneki bienal

    emin kurtar | 1 June 2018

  2. bizim pavyondan bahseden yok, demek ki çok silik kaldı…

    güner alçakdam | 4 June 2018


Yorum yazmak için


Erdoğan’ın, “Biz bu şehre ihanet ettik” dediği İstanbul’u 25 yılda enkaza çevirdiler. Silueti, yeşil alanları, havası, tarihi yok edildi. Dünyada en çok trafik sıkışıklığı olan kentler listesinde 2’nci sırada. Megakent, hem en stresli şehirlerden biri, hem de çok pahalı. Sahip olduğu yeşil alanla ise sıralamalarda sonuncu.           Yenilenen İstanbul seçimi için [...]
ARŞİV
Subscribe