Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Acıbademliler yargı kararına rağmen durmayan tarikat yurdu inşaatına karşı toplanıyor
Share 18 May 2018

Acıbadem halkı, yürütmeyi durdurma kararına rağmen TİBAŞ parkında devam eden cemaat yurdu inşaatına karşı bugün saat 14.00’te inşaatın önünde buluşacak.

 

 

 

 

 

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin, tebliğ edilen mahkeme kararına rağmen inşaatı durdurmaması üzerine Acıbadem Mahalle Muhtarı Semra Aydın, mahalle sakinlerine kamu birimlerini arama ve nöbete katılma çağrısı yaptı. TİBAŞ Parkı Gönüllüleri olarak bir araya gelen yurttaşlar inşaatın başlaması üzerine sabahın erken saatlerinde Acıbadem Mahallesi Muhtarlığı önünde toplanmaya başladı.

 

 

 

 

 

Ne olmuştu?

 

 

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin yandaş vakıflara yaptığı arazi ve bina hibesi bir süre önce gündem olmuştu. Acıbadem Mahallesi’nde bulunan TİBAŞ Parkı Vakfına ait arazi yeşil alan yapılmak üzere Belediyeye devredilmiş ancak belediye bu alanı Aziz Mahmut Hüdai Vakfı’na tahsis ederek cemaat yurdu yapılması için ruhsat vermişti.

 

 

Mahalle muhtarı Semra Aydın da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Aydın şunları söyledi:

 

 

Değerli Komşularımız, Acıbadem Sakinleri,

Bildiğiniz gibi bir süredir TİBAŞ Parkı’nın yeşil alan yapılmak üzere belediyeye devrettiği araziye Üsküdar Belediyesi inşaat yapmakta. Belediye bu alana başlangıçta Kültür Merkezi Projesi geliştirdi sonrasında da bir cemaat vakfına yurt olarak verileceği ortaya çıktı.

 

 

Bizler Tibaş Parkı Gönüllüleri olarak mahallemizin ortak varlığı olan bu kamusal alanda yapılan kaçak inşaatın durdurulması çağrıları yapıyor ve hukuki mücadele veriyor idik.

 

 

İstanbul 5. İdare Mahkemesi 10/05/2018 tarihinde açılan davayı kabul ederek yapının hem kaçak hem de amacına uygun olmadığına hükmederek yürütmeyi durdurma kararı aldı.

 

 

Karar belediye başkanına ve inşaatı sürdüren firmalara tebliğ edilmesine rağmen sorumlular bu sabah itibarıyla inşaatı sürdürmeye devam etmek istemektedirler.

 

 

Yapılan alenen kanuna karşı suç işlemektir varılmak istenilen sonuç inşaatı bir an önce tamamlayıp oldu bittiye getirme çabasıdır.

 

 

Bizler sabah erken saatlerinden itibaren yurttaşlarımızla birlikte Tibaş Parkı Muhtarlık girişinde beklemekteyiz. Mahallemizin duyarlı sakinlerini parkımıza sahip çıkmak üzere bekliyoruz.

 

 

Duyarlık komşularımıza çağrımız hiç beklemeden 155 ‘i arayarak polise 153’ü arayarak belediyeye bildirim yapmaları ve inşaatın mühürlenmesi talebinde bulunmalarıdır.

 

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Tasarım: FreelandBuck                     Los Angeles ve New York merkezli mimarlık ofisi FreelandBuck geçtiğimiz günlerde Culver City, Los Angeles’ta yeni bir konut projesi olan Second House’u tamamladı. 1.500 metrekarelik yeni ev, iç ve dış hacimlerin karmaşık bir birleşimidir. Mevcut bir konutun arkasındaki dar bir alanda yer alan [...]
ARŞİV
Subscribe