Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Otel Murray
Share 18 May 2018

Tasarım: Foster + Partners

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Murray, Peak ve güneydeki bahçelerin panoramik manzarasına sahip, Central’in güney kenarında yer alan 336 odalı lüks bir oteldir. Listelenen binanın bu büyük dönüşümü, bu eşsiz kentsel çeyreği yeniden icat etmeyi amaçlamaktadır. Bu da, kentin doğu ve batı yönünü çevreleyen geniş yeşil alanları birbirine bağlayarak kentsel dokuyu bir araya getirmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski bir hükümet merkezi kulesi olan Murray Binası, aslında şehrin etrafta planlandığı bir zamanda tasarlandı ve sonuçta yayalar için geçirimsiz hale getirilen yollar ile çevrili bir ada yerinde duruyor. Projenin ana amaçlarından biri, binayı zemin seviyesindeki şehirle yeniden birleştirmek, Garden Road’da yeni bir sokak cephesi yaratmak, şeffaf ve misafirperver zemin kat alanları yaratmak ve peyzajlı alanları kamuya açık bir tai chi alanıyla birleştirmek ve genişletmektir. . Kulenin üssünde, bir podyum tarafından kesişen dört katlı yüksek kemerler ve orijinal binanın ayırt edici bir özelliği olan bir araç rampası. Podyumun park levhasındaki boşluğun içinden yükselen büyük Eski ve Değerli bir ağaç serbest bırakıldı ve misafirler için gelenler dizisinin merkezi parçası olarak korundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özgün binanın mimarisi, Hong Kong iklimine doğrudan yanıt veriyor – pencereler, sert tropikal güneş ışığından kaçınmak için girintili ve dikkatle konumlandırıldı – 1994 yılında Enerji Verimli Bina Ödülü kazandı. Tasarım ekibi, orijinali Ron Phillips’e başvurdu. Kamu işleri departmanından mimar, böylece binanın tarihine dair değerli bilgiler kazanıyor. Yeni tasarım, binanın diğer yönlerini geliştirirken, binanın değişen taleplerine uygun yeni bir işlev getirerek binanın ömrünü uzatarak binanın ömrünü uzatarak cepheyi koruyarak yıllar boyu sürdürülebilir bir miras sunuyor.

 

 

 

 

 

Kule, bir kare kare ızgaradan oluşan beyaz cephesinin ayırt edici deseni ile karakterizedir. İç ve dış birleşiminde, iç kısımlar, çeşitli planlama seçeneklerine izin veren, modüler bir birim ve otel odaları için düzenleme prensibini sağlar. Üst düzey süitler cömert bir merkezi yaşam alanı oluşturmak için açılandırılmıştır. Lüks köşe süitler, limanın, zirvelerin ve bahçelerin muhteşem çift yönlü manzaralarından yararlanmaktadır.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

Çeviri:Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: FreelandBuck                     Los Angeles ve New York merkezli mimarlık ofisi FreelandBuck geçtiğimiz günlerde Culver City, Los Angeles’ta yeni bir konut projesi olan Second House’u tamamladı. 1.500 metrekarelik yeni ev, iç ve dış hacimlerin karmaşık bir birleşimidir. Mevcut bir konutun arkasındaki dar bir alanda yer alan [...]
ARŞİV
Subscribe