Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
DJI Genel Merkezi
Share 10 May 2018

Foster + Partners

 

 

 

 

 

Foster + Partners, bugün Shenzhen’de yapım aşamasında olan dünyanın önde gelen robot şirketi DJI’nın yeni merkezi için vizyonunu açıkladı. Şirket için “inovasyonun kalbi” olarak adlandırılan yeni bina, gökyüzündeki yaratıcı bir topluluğu oluşturmak için geleneksel ofis alanı fikrine meydan okuyor.

 

 

İkiz kuleler hassas araştırma ve geliştirme alanlarını ofis ve diğer kamu işlevleri ile birleştirir. Katlar, büyük çelik megatrusslar tarafından merkezlerden çıkarılan yüzer hacimlerde düzenlenmiştir.

 

 

 

 

 

 

Kuleler, son drone teknolojisini sergilemek için bir platform olacak olan bir gökyüzü köprüsü ile birbirine bağlanmıştır.

 

 

Zemin katta, DJI’nın teknolojik gelişim için olağanüstü bir şöhrete ve yeni ürün lansmanları için yeni bir tiyatronun yanı sıra son teknoloji spor salonlarından robot dövüş halkalarına kadar çok çeşitli personel olanaklarına övgü veren bir kamu sergi alanı bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

Foster + Partners’ın Studio Başkanı Grant Brooker şunları söyledi: “Amacımız, DJI’nın dünyayı robot ve teknoloji alanında yönetmesine olanak tanıyan buluş ve yenilik ruhunu bünyesinde barındıran eşsiz bir işyeri ortamı yaratmak.”

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. Hep büyük projeler, hep prestijli binalar. Starlık böyle bir şey galiba.

    dolunay erkin | 10 May 2018


Yorum yazmak için


Mimar Will Alsop  70 yaşında hayatını kaybetti… Editör: Eleanor Gibson   “Mimarlığın en büyük karakterlerinden ve yeteneklerinden biri” olarak tanımlanan İngiliz mimar Will Alsop, kısa bir hastalıktan sonra 70 yaşında öldü.     Son zamanların başarılı ismi ve mimarlık firması All Design’ın kurucusu olan Alsop dün 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü hastanede öldü.   Mimar [...]
ARŞİV
Subscribe