Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Frick Çevre Merkezi
Share 19 April 2018

Tasarım: Bohlin Cywinski Jackson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pittsburgh’un ormanlık 644 dönümlük Frick Park’ın kenarında yer alan Frick Environmental Center, deneysel çevre eğitimi için canlı bir öğrenim merkezidir ve ziyaretçilere net bir sıfırın teknik yönlerini öğrenirken doğal bir ekosistemi deneyimlemek için çeşitli fırsatlar sunar.

 

 

Proje, 80 yıldan daha uzun bir süre önce Frick Park’ın oluşumuna ilham veren mahalle-doğa-idealini somutlaştırıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Frick Park’a giden halka açık bir ağ geçidi olarak hizmet veren Frick Çevre Merkezi, hem çağırmak hem de barınmak için tasarlanmıştır; Park ziyaretçilerini şehir mahallelerinin sınırlarından öteye “vahşi” parkın ötesine doğru nazikçe uyandırıyor. Projenin güzelliği, yeni ziyaretçilere ilham verirken aynı zamanda insanlığımızın etkisi ile dinamik doğal bir ekosistemde (doğanın bir parçası olduğumuz, ancak doğuştan uzaklaştıkça) mücadele etmelerini istiyor. Merkez bu hassas denge hakkında kamusal söylem için zemin sağlar. Frick Environmental Center’a yakın zamanda LEED Platin sertifikasyonu verildi ve şu anda dünyanın en titiz ve eksiksiz bina standardı olarak kabul edilen Living Building Challenge için performans değerlendirme aşamasında.

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. İstenince neler yapılabiliyor. İşveren baskısı olmadan özgür ortamda mimari öne çıkıyor tabi.

    vahit kaplan | 19 April 2018


Yorum yazmak için


Tasarım: Perkins + Will             Miami Beach’teki Alton Road, aktif, yaya odaklı bir topluluğa hizmet veren ve son yıllarda bir dizi yeni ve modern binaya yol açan gelişen bir ticari koridordur. 709 Alton Road projesi, Alton Road boyunca alçak katlı ticari faaliyetin karakterine saygı gösterirken, koridoru dolduran daha güncel bir [...]
ARŞİV
Subscribe