Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
PEMBE YEŞİL EV: Emlak Piyasası Zorda…
Share 14 April 2018

Londra’nın “korkunç kiralık piyasasına” panzehir sunmak için Office S & M tarafından tasarlanan pembe ve yeşil ev.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimarlık stüdyosu Ofisi S & M, yeşil terrazzo detayları ile yeşil- pembeyi birleştirerek, bu evi, şehrin diğer kiralık özelliklerinden ayıran bir karakter olarak ortaya koydu.

 

 

Plaistow’daki Salmen Road’daki yeni inşaat evi, Catrina Stewart ve Office S & M’den Hugh McEwen tarafından, mülk sahibi ve ev sahibi Isla Kennedy’nin genç emlak geliştiricisi için bir ev olarak tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mimarlar, mütevazi bir ortaçağa ait terasın sonunda, kompakt bir arsada üç yatak odası ve üç banyo ile 87 metrekarelik bir ev yaratmayı başardılar.
Salmen House’un soluk pembe ve yeşil dış cephesi, geleneksel tuğla kaplamalı komşuları arasında belirgin bir yer tutmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimarlar, renk seçiminin binanın “gündelik olarak öne çıkmasını” ve “Londra’nın tipik olarak korkunç kira pazarının önyargılarına meydan okumasını” amaçladıklarını iddia ediyor.
Office S & M, mimari projelerinde cesur renkleri tercih ediyor ve daha önce parlak sarı pencere çerçeveleri ve çok renkli bir iç mekana sahip bir Londra evine ilginç bir shingle kaplı uzantı tasarladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Proje mimarı Hugh McEwen, “Sessiz mimariyi üretmiyoruz ve bu ev renk ve önemlilik içinde kendini gösteriyor” dedi.

 

 

Cepheler, ince bir yüzey detayı katarken ve binaya ışığı yansıtmaya yardımcı olurken, cepheler ince bir doku elde etmek için taşlanmış bir işlemle kaplıdır.
Kariyerine beş hafta boyunca komada kalan bir kayak kazasından sonra mülk gelişiminde başlayan Kennedy, kiraya verilebilecek birçok mülkten daha hızlı inşa etmek istedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mimarlar, 205.000 £ ‘luk  bu evi sadece altı ayda sadece bir sürede tamamlanabilmesini sağlamak için düşük maliyetli ancak yüksek kaliteli malzeme ve inşaat yöntemleri önerdiler.

 

 

İç mekanlar, yapıyı minimum ifadesine ayırarak optimize edilir. Açık tavan kirişleri, dört metre yüksekliğindeki yatak odaları ve bir çatı penceresi ile aydınlatılan üç kat yükseklikte bir spiral merdiven, bina içerisinde bir alan hissi yaratmaktadır.

 

 

 

Evin yükseltileri garip açılı köşe arsasının çizgilerini takip ediyor. İç mekan düzenlemesi, doğal ışıklı ve iki yönden manzaralı bir dizi oda yaratmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: 3XN Danimarkalı firma 3XN, Toronto’daki global emlak firması Hines için 10 katlı, çapraz lamine ahşap yapı tasarlıyor.       Global gayrimenkul, geliştirme ve yönetim şirketi Hines, Minneapolis’te (şu anda Katerra’nın sahip olduğu) yerel firma Michael Green Architecture tarafından tasarlanan 24.5 milyon dolarlık T3 binasını 2016′da açtığında, yedi katlı, 20.000 metrekarelik yapı Amerika Birleşik [...]
ARŞİV
Subscribe