Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Bir göç mahallesi olarak Kumkapı’da barınmak
Share 20 March 2018

Perşembe 29 Mart 201818:00 Dr. Kristen Biehl

 

 

 

 

Dr. Kristen Biehl göç ve kent çalışmaları konusunda uzmanlaşmış bir antropologdur. Son on yıldır, hem akademik hem de profesyonel olarak Türkiye’de göç ve iltica alanlarında derinlemesine araştırmalar yapmakta, birçok farklı göç ve göçmen toplulukları, sivil toplum örgütleri ve devlet kurumlarıyla çalışmaktadır. Biehl’in ilgi alanları Türkiye’deki iltica politikalarının günlük yaşama etkisinin yanı sıra, göç ve çeşitlilik sürecinin şehir toplumu ve mekanında yarattığı değişimlerdir.

 

 

Bu seminer, Kristen Biehl’in Oxford Üniversitesi’nde sosyal ve kültürel antropoloji alanında tamamladığı doktora tezine dayanmaktadır. Kumkapı örneğinde göç ve barınma ilişkisinin irdeleneceği bu sunumda çok çeşitli kültürel ve sosyal biraradalıkların, kentsel alanlardaki etkileri ele alınacaktır.

 

 

 

Konuşma dili : Türkçe Yer: Cezayir Salonu

Hayriye Cad. No: 12 – Galatasaray


2 Yorum
  1. Böyle bir konuya yer verdiğiniz için çok arzu ederdim bu seminerde bulunmak lakin geç haberim oldu gerçekten göç ve iltica yeri dendiğinde akla ilk gelen yerdir Türkiye sınırları içersinde genel anlamda Ermenistanlı Ermeniler yoğunlukta görülmüş olsa da buna Afrkalıları, Etyopyalıları, daha nice göçmen toplulukları sayabilir ve izleyebiliriz..

    Nazaret Davityan | 2 April 2018

  2. Arada teşekkür eksik kalmış özür dilerim..

    Nazaret Davityan | 2 April 2018


Yorum yazmak için


BELEDİYELERE KAYYUM ATANMALARINA KARŞI AÇIKLAMA     7 Haziran 2015 seçimleri ile birlikte halk iradesini hiçe sayıp hukuku ve yasaları kendi siyasi geleceği için aleni bir biçimde araçsallaştıran iktidar, her geçen gün bu tür uygulamalarına bir yenisini eklemektedir. Doğayı, Çevreyi, Kentleri rant ve politik amaç doğrultusunda talana ve kırıma uğratarak, Toplumun Özgürlük, Demokrasi ve Barış [...]
ARŞİV
Subscribe