Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
KEMERİ MİLLİ PARKI GÖZLEM KULESİ YARIŞMASI
Share 10 March 2018

Uluslararası Mimarlık Yarışması
Kemeri Milli Parkı Gözlem Kulesi

 

 

Avrupa’nın en yeşil ülkelerinden birinde bulunan en büyük üçüncü milli park olan Kemeri, ormanların, göllerin, bataklıkların ve eski yükseltilmiş bataklıkların çarpıcı ve eklektik bir karışımıdır. Letonya’nın başkenti Riga’ya sadece 1 saatlik tren yolculuğu mesafesinde yer alan park, kara leylek gibi nadir kuşların yanı sıra geyik, geyik, geyik, tilki, kurt ve vahşi sığır ve atlar gibi geniş bir yelpazede faunaya ev sahipliği yapmaktadır. . Bunların hepsi Dünya Yaban Hayatı Fonu’ndan bazı yardımlarla bu eşsiz ekosisteme yeniden sokuldu.

 

 

Park, ziyaretçilerin doğal güzellikleri yakından keşfetmelerine olanak tanıyan büyük ahşap tahta iskeleler ve doğa yolları ağı ile geçmektedir. Büyük Kemeri Bog Boardwalk, buradaki en popüler iz sayılmaktadır. Ziyaretçilere, bataklık ve ve bataklıkta yaşam sürdüren canlıları keşfetme şansı sunuyor. Bunları, doğal biberler, küçük çam ağaçları, derin havuzları, küçük karanlık gölleri, sayabiliriz.

 

 

Kemeri Milli Parkı

 

 

 

Board Walk; © Mihails Voloscuks; Kemeri Milli Parkı Çamı;

 

Kemeri Ulusal Parkı Gözlem Kulesi yarışması için, katılımcılar, ziyaretçilerin Kemeri Bog’unu yeni bir şekilde görmelerini ve deneyimlemelerini sağlayacak yeni bir kulenin tasarlanmasıyla görevlendirilmiştir. Temel amacı ziyaretçilere, özellikle de milli parkın keyfini çıkarabilecek engelli bireylere yeni bir bakış açısı sağlamak olmalıdır. Bu nedenle gözlem kulesi, işlevinin tamamı boyunca engelli erişimine sahip olmalıdır.
 

 

Mevcut parkın altyapısı engelli insanlar için uygun değildir. // Kemeri Park Gözetleme kulesi; Boardwalk

 

 

 

Letonya Doğa Koruma Ajansı, bu kulenin inşasına ilgi duyduğundan, tasarımların hem milli parkın görünümü ve amacına uygun olarak, hem de kendi içinde ikonik bir dönüm noktası olma potansiyeline sahip olması gerekecektir.

 

 

Daha fazla bilgi için tam yarışma bilgileri indirilmelidir.

 

 

UYGUNLUK:

 

 

Yarışma herkese açıktır. Profesyonel nitelik gerektirmez. Tasarım önerileri bireysel veya ekipler tarafından geliştirilebilir (en fazla 4 takım üyesi olmalıdır).

 

 

DİL:

 

 

- Organizatörlerle yazışmalar İngilizce olarak yapılmalıdır.
- Katılımcılar tarafından sunulan tüm bilgiler İngilizce olmalıdır.
Takvim: 27 Nisan 2018 de teslim edilecektir.
1. Ödül 3.000 ABD doları
2. Ödül 1,500 ABD doları
3. Ödül 500 ABD doları

 

 

ÖĞRENCİ ÖDÜLÜ

 

 

500 ABD $ (daha fazla bilgi burada)

+ 6 Adet MANSİYON Ödülü

 
İNŞAAT:

 

 

Letonya Doğa Koruma Ajansı tarafından Letonya’nın turizminin gelişmesine yardımcı olacak bir yol olarak KEMERI MİLLİ PARK GÖZLEME KULESİ için tasarımlar kazanılacak.

 

 

YAYINLAR:

 

 

Kazananlar uluslararası sanat ve tasarım medyası kapsama alacak ve Bee Breeders web sitesinde ve sosyal sayfalarında yer alacak.

 

 

SERTİFİKA:

 

 

Tüm Kazananlar ve katılımcılara sertifika verilecektir.

 

 

Jüri

 

 

Jüri üyeleri hiçbir koşulda yarışmacılar veya temsilcileri tarafından hiçbir şekilde iletişime geçemezler. Jüri üyeleriyle iletişime geçmeye çalışan katılımcılar diskalifiye edilir.

 

 
Yarışma ile ilgili tüm iletişim sadece Bee Breeders personeli ile yapılmalıdır. Herhangi bir soru için hello@beebreeders.com adresi kullanılacaktır.

 

 

Kaynak: www.archpaper.com

Çeviri : Mimdap 


Yorum yazmak için


Emlak Konut Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı tarafından, Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olma özelliğini taşıyan tarihi Saraçoğlu Mahallesi’nin “Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi” 13 Aralık’ta yapılacak.     İhaleye ilişkin “özüne sadık kalınarak yenilenme yapılacağı” ve “anıt ağaçların korunacağı” iddia edilse de TMMOB’ye bağlı odalar, yeni yapılaşmaya izin verilmesi ile [...]
ARŞİV
Subscribe