Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Forum
ANA SAYFA
Sandra Barclay, 2018 Yılının Kadın Mimarı Ödülünü Kazandı
Share 9 March 2018

Editör: Jessica Mairs 

 

 

 

 

Barclay & Crousse’nin kurucu ortağı Sandra Barclay, Yılın Kadın Mimarı Ödülünün yedinci alıcısı olurken, Gabinete de Arquitectura partneri Gloria Cabral, yeni çıkan ve tanınan kadın mimar olarak isimlendirildi.


İki mimar, her yıl Mimarlar Dergisi (AJ) ve Architecture Rewiev  tarafından düzenlenen bu yıl Mimarlar Ödülleri’nde kabul edildi.
Perulu mimar Sandra Barclay, yakın zamanda tamamlanmış bir projesi ile  Yılın Kadın Mimarı ödülünü aldı.

 

 


Lima stüdyosu Barclay & Crousse’yi Jean Pierre Crousse ile yöneten Barclay, neredeyse tamamen deprem nedeniyle tahrip edilen kırmızı pigmentli bir arkeoloji müzesi olan Museo de Sitio de Paracas’taki çalışması için seçildi.

 

Barclay diğer üç finalist arasından seçildi: Londra’daki Bahçe Müzesi’nin yenilenmesi için Londra merkezli Dow Jones Architects’den Iba Dow; Oropesa’da İkiz Ev için Madrid Paredes Pedrosa Architects’den Ángela García de Paredes; ve Cambridge’deki Cowan Court için 6a Architects’ten Stephanie Macdonald.

 

 

 

 

 

Barclay & Crousse’nin Museo de Sitio de Paracas’ı, deprem nedeniyle neredeyse tamamen yok olan kırmızı renkli bir arkeoloji müzesidir.
AJ editörü ve jüri Emily Booth, “Museo de Sitio de Paracas, bu olağanüstü mimarın kararlılığını ve odak noktasını kapsayan, takdire şayan bir amaç netliği ile cesur, iddialı bir projedir” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

Çeviri: Mimdap

2 Yorum
  1. Çok çok iyi, organizasyona da bayıldım, kadınlar günü denince anlamına uygun ne güzel ödüllendirme.

    saliha çetin | 9 March 2018

  2. Bizde de bir benzeri ödül olsa, ne dersiniz, bir yayın kuruluşu olarak düşünmez misiniz?

    Filiz Önal | 11 March 2018


Yorum yazmak için


Principal Riverwalk Pompa İstasyonu Editör: Katie Gerfen                     Des Moines, Iowa’daki en eski mahallelerden biri, Court Avenue Historic District’tir. Geçtiğimiz yıllarda bölge, önemli bir dönüşüm geçirdi, restoranlar, gece hayatı ve loft tarzı yaşam için bir yeni bir merkez oldu. Şehir insanları, özellikle de gençleri, şehir merkezindeki [...]
ARŞİV
Subscribe